Kefilsiz Belgesiz Kredi Veren Bankalar

36 Okunma — 18 Aralık 2021 09:19
1 60

İçindekiler;

Kefilsiz Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Yaşam koşullarının zorlaşması kişileri krediye başvurmaya yönlendirmiştir. Kişiler alacakları ürünler için kredilere başvurmak isteseler de çoğu banka ya kefil istemektedir ya da gelir belgesi istemektedir.

Bu imkânı olmayan pek çok insan kefilsiz belgesiz kredi veren bankalar konusunda araştırma yapmaya koyulmaktadır. Bankaların kredi vermek için ilk aradığı koşul kişilerin düzenli bir gelire sahip olmasıdır.

Deniz Bank Gelir Belgesiz Kredi

Deniz Bank gelir belgesiz kredi kullanmak isteyen müşterilerine 36 ay vadeye kadar kredi tahsilatı yapmaktadır. Acil paraya ihtiyaç olduğu zamanlarda Deniz bank 7/24 başvuru almakta ve anında başvurulara onay vermektedir. Deniz bank kredi başvurularını sms yoluyla almaktadır. Bunun için ise yapılması gereken Kredim yazarak boşluk bırakıp TC kimlik numarasını yazarak 3280’e mesaj gönderilmesi gerekmektedir.

Değerlendirme sonucu kısa mesaj gelecek ve olumlu olduğu anında hesaplara krediler yatırılmaktadır. Bunun yanı sıra sadece sms yoluyla değil internet aracılığıyla da başvuru yapılmaktadır. Deniz bankın resmi internet sitesi üzerinden de başvurular alınmaktadır. Resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra web kredisi adı altında olan ihtiyaç kredisine kimlik numarası ve cep telefonu numarasını girerek başvurular yapılmaktadır.

ENPARA Gelir Belgesiz Kredi

ENPARA gelir belgesiz kredi veren bankalar arasından en sık tercih edilendir. ENPARA kredisine başvuru yapmak için herhangi bir şubeye gitmeye gerek olmamaktadır. 60 aya kadar vadeli alınabilecek kredi kefil ve belge gerekmeksizin başvuru imkânı sağlamaktadır. ENPARA gelir belgesiz ve kefilsiz kredi başvurusu için kişilere iki yol sunmaktadır.

2 49

Bunlardan birisi bilgisayar üzerinden diğeri ise mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir mobil uygulama üzerinden başvuracak olan kişiler uygulamayı indirdikten sonra sisteme giriş yapması gerekmektedir. Giriş işlemi gerçekleştikten sonra krediler sekmesine giderek başvur butonuna tıklamak ve ihtiyaç olan kredi miktarını buraya belirtmek gerekmektedir. Daha sonra kredi vadesi seçilerek başvuru işlemi tamamlandırılmalıdır.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Gelir belgesiz kredi başvurusu için bankalar genellikle kendi maaş müşterilerine bu imkanı sunmaktadır. Farklı birçok banka gelir belgesiz kredi verebilmektedir lakin bunun için e devlet erişimi sağlayarak buradan kredi notunuzu sorgulamakta sigortanızı kontrol etmekte ve mesleğiniz öğrenmektedir.

Kredi sicili bozuk olan kişilere gelir belgesiz kredi veren banka yok denebilecek kadar azdır. Zira bankalar geri alamayacakları parayı vermek istemezler. Gelir belgesi istemeyen bankalar ise şu şekildedir;  ENPARA, N Kolay, CEPTETEB, Odeabank ve İNG Bank gibi bankalardır.

Gelir Belgesiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

 

Gelir belgesiz taşıt kredisi veren bankalar genellikle kişilerin maaşlarının yattığı bankalardır. Taşıt kredisi almak için bankalar genel olarak gelir belgesi istemekte ve ya kişilerden ipotek göstermesini istemektedir. Başka yollarla taşıt kredisi vermemektedirler. Fakat eğer bir bankanın maaş müşterisiyseniz bankalar bu konuda kişilere tolerans tanıyabilmektedir.

Zira ödenmeyen taksitleri daha sonrasında maaştan kesinti şeklinde almaktadırlar. Hiç bir banka geri dönmeyecek para için kendini riske atmak istemez. Eğer kişiler bankaya giderek yüz yüze görüşmek isterlerse bu bir avantaj olabilmektedir. Zira normal şartlarda kredi vermeyen bankalar yüz yüze görüşme sağlandığında ve bankacıyı ikna ederse kredi başvuruları onaylanabilmektedir.

TEB Kredi Başvurusu

TEB Kredi Başvurusu gerek internet üzerindeki resmi sayfadan gerekse mobil uygulama üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kredi başvurusu yapmadan önce kişiler hangi krediye başvuracağına karar vermeli ve ödeme planları yapmalıdırlar. Vadeli kredi veren TEB bankası kredi hesaplama araçları üzerinden bu konuda kişilere yardımcı olmaktadır.

Öncelikle faiz oranlarına bakarak ve krediyi nerde kullanacağınıza karar verdikten sonra internet sitesinden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer taşıt kredisi başvurusu yapacaksanız sistem üzerinden buna tıklayarak bireysel ve ya tüzel başvuru seçeneklerinden birini seçerek formu doldurmanız gerekmektedir. Ön başvuru sonucu kişilere onay verildiği takdirde bir kod gelecektir. Kişilere gelen bu kod 30 gün geçerliliğe sahiptir.

30 gün içinde kişinin seçmiş olduğu yetkili satıcı ile görüşmesi gerekmekte ve bu şekilde başvuruyu tamamlaması gerekmektedir. Zora görüşme gerçekleşmezse başvuru iptal edilir. Bireysel ihtiyaç kredisi için de bankanın resmi sitesi üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Ayrıca kişiler dilediği zaman Banka çalışma saatleri içerisinde şubeye giderek başvuru işlemini gerçekleştirebilir.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Kefilsiz Belgesiz Kredi Veren Bankalar