sv

Kimsenin Satın Almak İstemediği En İnanılmaz 5 ADA

229 Okunma — 09 Eylül 2020 14:55
Kimsenin Satın Almak İstemediği En İnanılmaz 5 ADA

Kimsenin Satın Almak İstemediği En İnanılmaz 5 ADA

Kimsenin Satın Almak İstemediği En İnanılmaz 5 ADA. Bir adanız olsun ister miydiniz? Tamamen size ait, küçük, huzurlu bir ada. Evet dediğinizi duyuyor gibiyiz. Ancak bugün listedeki adaları bedava verseler almadan önce düşünürsünüz.

1

Paranız olsa bile bu adayı satın almak istemezdiniz. Brezilya sahillerindeki yılan adası o kadar tehlikeli ki hükümet adaya insanların ayak basmasını yasaklamıştır. Neden mi? Çünkü adada dünyanın en zehirli yılanlarından biri olan altın engerek yılanı yaşıyor. Hem de bir tane de değil, adada tamı tamına 4000 adet yılan var. Yani metrekareye 1 yılan düşüyor! Tek bir ısırığı yetişkin bir insanı 1 saat içinde öldürebilir. Hatta öyle ki zehrin insan derisini eritebileceği söyleniyor. İşte bu yüzden adayı da kimse satın almak istemiyor. Ve ada ürkütücü hikayesiyle dünyanın bir köşesinde sessizce beklemeye devam ediyor.

Kimsenin Satın Almak İstemediği En İnanılmaz 5 ADA

Amerika’daki sudan ucuz bu ada sizindir! Adriyatik Denizi’nde bulunan bu ada, Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrine bağlı. Ve yeşilliklerle dolu cennet bir köşe adeta. Fiyatı yaklaşık 100bin TL civarında ancak yıllardır burayı kimse satın almıyor. Neden mi? Çünkü adanın lanetlendiği söyleniyor. 2. Dünya Savaşı’nda burada yaşananlar sebebi belki daha iyi açıklar. 1944 yılında Yugoslav gerillaları Dubrovnik’i Nazi istilasından kurtardı. Nazi yanlısı olduğu düşünülen 300 kişi bu adaya götürüldü. Burada herhangi bir mahkemeye çıkarılmadan hepsi vahşi şekilde katledildi ve gömüldü. Bugün bile hala adada yapılan kazılarda birçok insan kemiğine rastlanıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Burada yaşar mıydınız?

Kimsenin Satın Almak İstemediği En İnanılmaz 5 ADA

Sıradaki ada, Amerika’nın Baltimore Şehrinde bulunuyor. Adanın etrafı beşgen şeklindeki kale duvarlarıyla çevirili. Amerikan iç savaşı sırasında askeriye tarafından savunma amaçlı kurulmuş ve yıllar içinde önemini kaybetmesiyle satışa sunulmuş. Şu an 40bin TL’ye bu adayı satın alabilirsiniz. Peki neden kimse almıyor? Çünkü adanın içinde yapılacak masraf adayı satın almak için vereceğiniz fiyatı geçiyor. Tarihi değerinden dolayı kalenin yıkılmasına izin de verilmiyor. Ama derseniz ki ben bu savaştan kalma eski ve korkunç kalenin içinde yaşarım, izinsiz tadilat da yapmam.

Kimsenin Satın Almak İstemediği En İnanılmaz 5 ADA

Kimsenin Satın Almak İstemediği En İnanılmaz 5 ADA

Bu tropikal ada Pasifik okyanusunda, Hawai adalarının güneyinde bulunur. Masmavi sularla çevrili adanın kendine ait bir uçak pisti, hastanesi ve su arıtma sistemi var. Ancak yine de onu kimse almak istemiyor. Adada şu an sadece kuşlar yaşıyor. “Ah ne kadar güzel” diyebilirsiniz ama bir daha düşünün. Komşu adalardaki insanlar adanın kuşlar yüzünden satılamadığını söylüyorlar. Çünkü adaya kim yaklaşmaya çalışsa kuşlar sürü halinde saldırıya geçiyorlar. Hatta kuşlar tarafından öldürülen birçok insan var. Yıllar önce ada üzerinde yapılan nükleer deneylerin ada dengesini bozduğu söyleniyor.

Belki de kuşlar mutasyona uğradılar ve saldırganlaşmaya başladılar. Bu yüzden ada 1 dolara bile satılsa, kimse yanına yaklaşmak istemiyor.

Kimsenin Satın Almak İstemediği En İnanılmaz 5 ADA
İtalya’nın ünlü şehri Venedik’e çok yakın. Neredeyse bir gondolla gidilebilecek mesafede. Adanın 3 bölümü var; içerisinde bir kilise, bir çan kulesi ve bir de akıl hastanesi bulunuyor. İşin içine akıl hastanesi girdiyse bu hayra alamet değildir, bilirsiniz. hastalar üzerinde korkunç deneyler yapılıyordu. Hatta, tüm bunlara şahit olan papaz daha fazla dayanamamış ve kilise kulesinden atlayıp intihar etmişti. Yaşananlar bunlarla da bitmedi. Ortaçağda Avrupa’yı kırıp geçiren veba salgını esnasında, hastalıklı kişiler bu adaya getirilip atılıyor ve ölüme terk ediliyordu. Düşünün, küçük bir ada ve yüzlerce hasta insan. Ada, daha önce 3 farklı iş adamı tarafından satın alındı ancak işler hep kötü gitti. Adanın yakınlarında yaşayanlar ise adadan hep korkunç sesler duyduklarını söylüyorlar. Siz ne dersiniz? Bedavaya verseler burada yaşar mıydınız?

Sıradaki içerik:

Kimsenin Satın Almak İstemediği En İnanılmaz 5 ADA