sv

Korona Ulaşımı Nasıl Etkiledi?

132 Okunma — 06 Ağustos 2020 20:22
Korona Ulaşımı Nasıl Etkiledi

Korona Ulaşımı Nasıl Etkiledi? Korona virüs tüm dünyada etkili olmaya devam ediyor.  Korona virüsün yayılması sebebi ile birçok ülke ulaşımları durdururken bazı ülkelerde tedbirler alarak ulaşımı devam ettirme kararı aldı.

Birçok insan ulaşım konusunda panik içerisindedir.Otobüs, tren, uçak gibi ulaşım araçlarında bulunan kalabalık korona virüsün yayılma hızını artırıyor. Bunun için çok dikkatli olmak gerekmektedir.

Uçakta ulaşım otobüs ve trene göre daha az riskli olduğu söylenmektedir. Bunun sebebi, uçaktaki havanın diğer araçlara oran ile daha temiz olmasından kaynaklanmaktadır.Korona virüs, damlacıklar yolu ve solunum yolu ile kişiden kişiye bulaşmaktadır. Bu sebeple seyahat edecek olanların buna çok dikkat etmesi gerekmektedir.

Korona Ulaşımı Nasıl Etkiledi

Korona Ulaşımı Nasıl Etkiledi

Ulaşım araçlarını tercih ederken kalabalık olmamasına özen gösterilmelidir. Hastalık çıktığından bu yana ulaşım araçlarının kullanımı epey düşmüştür. Birçok tedbir alınsa da insanların psikolojisi tamimiyle etkilenmiş ve ulaşım araçlarını tercih etmekten kaçınmaktadırlar.

 

Tüm dünyaya etkisi altına alan ve şuan için tedavisi olmayan korona virüs birçok kişiyi etkilemektedir. Birçok şeyi etkileyen korona virüsü ulaşımı da etkilemektedir.  Ulaşım da bazı kısıtlamalar ve tedbirler uygulanmaktadır. Korona virüs sebebi ile ulaşımda birçok tedbir alınmaktadır.

Özellikle yolcu kapasitesine dikkat edilmelidir.

Kalabalık olan ulaşım araçlarından kaçınılmalıdır. Çünkü korona virüs yakın temasla kolay bir şekilde geçen hastalıktır bunun için ulaşım esnasında mesafeye dikkat edilmelidir. İnsanlar korona virüs sebebi ile uçak, tren ve otobüs ile seyahat etmek istemiyor. Korona virüs sebebi ile ulaşımda azalmalar gözle görülebilir derecede olmaktadır. Bunun sebebi insanların bu ortamlardan virüs kapma riskidir.

Ulaşımda korona virüs tedbirleri en üst seviyede olsa da insanlar bu konuda panik yapmaktadır. Korona virüs birçok şekilde kişiden kişiye geçmektedir. Fakat ortam ne kadar kalabalık ise virüse yakalanma riski o kadar yüksektir. Bu sebeple ulaşım araçlarını kullananların dikkat edilmesi gereken şey ortamın kalabalık olmamasıdır. Kalabalık olan ulaşım araçlarında solunum yolu ile de korona virüs geçmektedir. Bunun için dikkatli olunması ve kalabalık ulaşım araçlarının tercih edilmesi gerekmektedir.

 

Korona virüs sebebi ile ulaşım araçlarını kullananlar neredeyse yarı yarıya düştü. Artık herkes kendi araçlarını kullanarak ulaşım ihtiyaçlarını gidermeye başladı. Bunun sebebi korona virüsün ulaşım araçlarında yayılma ihtimalidir. Ulaşım araçlarını kullanan kişiler mutlaka kalabalık olan ulaşım araçlarını tercih etmemelidirler. Ulaşım aralarında korona virüs tedbirleri alınmaktadır. Ulaşım araçları düzenli bir şekilde sıklıkla dezenfekte edilmekte ve kişi sayısı düşürülmektedir. Ulaşım araçlarına maskesiz kimseler alınmamaktadır. Bu tedbirlere rağmen ulaşım araçlarını kullanan kişiler çok fazla düşmektedir. İnsanlar ulaşım araçlarını tercih ederken tedirgin olmaktadır. Virüsün kalabalık ortamlarda yayılma ihtimali çok yüksektir. Eğer ulaşım araçlarında bulunan kişilerde çok ise virüs kısa süre içerisinde birçok kişiye yayılabilmektedir. Bunun için ulaşım araçlarını tercih ederken dikkatli olunmalıdır.