sv

Koronavirüs Aşısı Yapılan Kişi Sayısı 1 Milyonu Geçti!

187 Okunma — 20 Ocak 2021 13:45
asi2

Koronavirüs Aşısı Yapılan Kişi Sayısı 1 Milyonu Geçti!

Koronavirüs aşısıyla ilgili olarak Dünya çapında görülen pandemiyle mücadele konusunda ülkemize gelen aşılarla ilgili yeni gelişmeler devam ediyor. Ortalama birkaç gün içerisinde 1 milyon doz aşının yapılması ile ilgili yeni duyurular bulunuyor. Sağlık bakanlığı tarafından yapılan aşı haritasına baktığımız zaman, aşı öncelik listesine göre birinci aşamanın ikinci sırasına geçildi ve bu sıraya göre bir ilerleme sağlanıyor.

Hayatımızı oldukça derinden etkileyen ve herkesle ilgili beklentilerimizi değiştiren aşılarla ilgili olarak ön plana çıkarılan çalışmaların tamamını kendimize göre kullanabiliyor ve incelemeye başlayabiliyoruz. Edinilen verilere baktığımız zaman, an itibariyle 1 milyonu aşkın vatandaşımız korona aşısı oldu ve bu konuyla ilgili yeni güncellemeler geliyor.

Sağlık Bakanlığı sürecin sürekli verilmesiyle ilgili olarak internet sitesi oluşturdu ve bu siteye göre detaylı bilgiler vermeye başladı. 20 Ocak itibariyle 1 milyon sınırının aşıldığını gösteren bu site, sürekli olarak güncelleniyor.

Aşılama sürecinin ilk aşamasının ikinci sırasındayız!

asi2

Yapılan açıklamaya göre ilk aşamanın ikinci sırasında olduğumuz görülüyor. Bir öncelik sıralamasına göre yapılan aşılarda 4 farklı aşama bulunuyor. Bu aşamalar da farklı sayılarda ön plana çıkıyor. Söylenene göre Türkiye, bu sıranın 2. aşamasına geçmiş durumda. Peki ama kimler aşılanıyor şuan?

Sağlık çalışanları ile ilgili aşılarla ilgili gelişmelerin tamamlandığı bilgisi verildi. Sırada yaşlılar, engelliler ve koruma evlerinde yaşayanlar bulunuyor. Bu kişilerin de aşılaması bitince 65 yaş üstü vatandaşlar aşıya başlayacak ve bu sayede 90 ve üzeri kişilerden aşağıya doğru bir aşılama sırası oluşturulacak. Ardından da 50 ile 64 yaş sınırı arasında olan vatandaşlar, kronik hastalığı olan kişiler ve öteki guruplar aşılanacak. Son aşamaya gelince de aşılanmamış vatandaşlar aşılanmaya başlanacak.

Aşılarla ilgili sıralama nasıl belirleniyor? asi1

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre, aşılarla ilgili sıralamanın belirlenmesinde önemli olan etken sağlık sektöründen başlanmasıyla ilgili. Sonrasında da yaş sıralamaları ve bu sıralamaya göre ön plana çıkarılan diğer detaylar bulunuyor. İnsanlarla ilgili detaylı çözümleri ön plana çıkaran bu yeni aşı durumu, kitlesel bağışıklık kazanma konusunda da önemli bir yapı sağlıyor. Bu yüzden herkesle ilgili beklentileri ve çözümleri kolaylıkla kullanabiliyor ve ön plana çıkarmaya devam edebiliyoruz. Zamana dair daha detaylı ve yenilikçi duyurular için güncel çalışmaları sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Şuana kadar aşılarla ilgili gelişmeleri bu şekilde ön plana çıkarabiliyoruz. Koronavirüs konusundaki çözümleri merakla takip ediyoruz.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde Koronavirüs aşısı yapılan kişi sayısı 1 milyonu geçti   konusunu ele aldık bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Koronavürüs ile mücadele makalemize de burdan ulaşabilirsiniz

Sıradaki içerik:

Koronavirüs Aşısı Yapılan Kişi Sayısı 1 Milyonu Geçti!