Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Desteklerini Rahatça Alın!

148 Okunma — 09 Mart 2021 12:26
616x321 kosgeb kadin girisimci destegi nedir kosgeb kadin girisimci destegi sartlari 2020 nelerdir 1601797633885

İçindekiler;

Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Desteklerini Rahatça Alın!

Kosgeb Kadın Girişimci desteklerinde pozitif olarak ayrımcılık yapıyor. Kosgeb Kadın Girişimci Desteği kesinlikle yapılması gereken çok önemli bir iş. Tabii bu konuda Kosgeb Kadın Girişimci Yaş Sınırı gibi bazı maddeler mevcut.

Kosgeb Kadın Girişimci Desteği 

Kosgeb Kadın Girişimci destekleri konusunda oldukça bonkör davranan bir kurumdur. Zaten olması gerekende budur. Kadınlarımıza her konuda desteklememiz ve onları iş hayatına sokmamız gerekiyor. Kosgeb Kadın Girişimci Desteği başlığı altında geleneksel girişimcilere 60 bin Tl üst limit, ileri girişimci başlığı altında ise 370 bin TL üst limite kadar hibe desteği sağlıyor. Kadın girişimciler resmi web sitesinden ya da bulunduğu konuma yakın olan şubeden başvuru yaparak bu desteklerden kendine uygun olan için başvuru yapabilirler.

Kosgeb Kadın Girişimci Destekleri 

5c46bd377f980888 1605195862

Kosgeb Kadın Girişimci Destekleri konusunu iki alt başlıkta inceleyebiliriz;

Geleneksel Girişimci Desteği;

Bu kapsamda kadınlar min. 10.000 Liralık hibe alabilirler. Bu destek programı ile kadınların en fazla alabileceği rakam ise 60.000 Liradır. Alınan bu hibeyle makine alabilir veya diğer işletme giderlerinizi ödeyebilirsiniz.  Diğer giderlerin içerisinde ne yazık ki kira veya işletme çalışanlarının maaşları bulunmamakta.

İleri Girişimci Desteği;

Bu kapsamda kadınlarımız 370.000 Liraya kadar hibe alabilirler. Bu hibenin verilme amacı işlemenizin teknolojik ihtiyaçlarını karşılamaktır. Bu noktada işletmenize alacağınız teknolojik cihazın fiyatına göre de hibe ücreti değişmektedir.

Kosgeb Kadın Girişimci Yaş Sınırı 

Kosgeb Kadın Girişimci Yaş Sınırı olduğu gibi belli sektörlerde mevcuttur. Bir önceki yazımız olan Kosgeb Nace Kodları yazımızı okuyarak desteklenen sektörleri görebilirsiniz.

 

Kosgeb’in sunmuş olduğu şartlara göre hibelerden veya desteklerden faydalanmak için 18 yaşını geçmeniz yeterli gözüküyor. Aynı zamanda daha önce içinde bulunduğunuz işlerde kesinlikle KOSGEB’den destek almış olmamalısınız. Bu şartları sağladığınız taktirde sizlerde destek alabilirsiniz.

 

Kosgeb Kadın Girişimci Desteğini kesin olarak almak istiyorsanız buraya yorum atın ve mail adresinizi bırakın. 1 gün sonra tekrar bu sayfayı kontrol edin sizlerle iletişime geçelim.

Sıradaki içerik:

Kosgeb Kadın Girişimci Desteği Desteklerini Rahatça Alın!