sv

Tek Seferde Kredi Kapatma Kredisi Nedir? Kredi Kapatma Kredisi!

95 Okunma — 17 Mart 2021 07:11
borc transferi nedir

Tek Seferde Kredi Kapatma Kredisi Nedir? Kredi Kapatma Kredisi!

Kredi taşıma işlemi konusunda pek çok kişisel yöntem sunuluyor. Devletsel sitesiyle ilgili olarak ön plana çıkarılan bütün site içeriklerini kendinize göre kullanabilir ve organize edebilirsiniz. Kredi taşıma işlemi de bus üreçte oldukça hızlı ilerleyen bir çalışma sunuyor. Borç transferi, bankaların gelirini arttırdığı için oldukça sevilen bir işlem olmasının yanı sıra bankalar arasında da rekabet oluşturmaktadır. Devletsel sitesi olarak sizlere dair güncel seçenekleri sunmaya devam ediyoruz.

Borç transferi yapacağınız banka, kendi portföyünü genişletip bir müşteri daha kazanırken diğer bankaların gelirini azaltarak, deyim yerindeyse bir taşla iki kuş vurmuş olacaktır. Eğer birkaç bankaya kredi kartı borcunuz varsa ve ödemekte zorluk çekiyorsanız, borçlarınızı transfer etmek tam da size uygun olacaktır. Birden çok bankaya ait olan kredi kartı borcunun tamamının başka bir banka tarafından ödenmesi yoluyla, tek bir bankaya borç ödenmesi işlemine borç transferi denmektedir.

Borç transfer işlemleri nasıl yapılıyor? Detaylı yöntem!

Başvurunuz onaylandığında, diğer bankalardan aktarılan borç eşit taksitlere bölünür. İlk anda belirli bir işlem ücreti uygulandıktan sonra sizin belirlemiş olduğunuz hesap kesim gününde gelen ilk ekstreye işlem ücretleri de yansıtılmış olacaktır. Taksitlendirilmiş borcunuz ise her ay size gönderilen kredi kartı ekstrenizde yer alacaktır.

Transfer edilen borç miktarına bankanızın belirlediği aylık faiz oranı ile belirli bir faiz eklenmektedir. Örneğin aylık % 1’lik faiz ile 10.000 TL borç transferi yaptıysanız ve taksit sayısı 10 ay ise borcunuza % 10 civarında faiz eklenir ve borcunuz toplamda 11.000 TL’ye yakın bir miktar olarak hesaplanır. Toplam borcunuz 10 eşit taksite bölündüğünde, aylık 1100 TL’lik bir ödeme planı yapmış olursunuz.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

Tek Seferde Kredi Kapatma Kredisi Nedir? Kredi Kapatma Kredisi!