MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? İşte Bütün Detaylar!

157 Okunma — 27 Şubat 2021 12:06
6037d6847152d80f509225a2

İçindekiler;

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? İşte Bütün Detaylar!

MEB ücretsiz tablet başvurusu ile ilgili akla gelen bütün detayları karşınıza çıkaralım. MEB tablet başvurusu, uzaktan eğitim sürecinde gündeme gelen konuların başında yer alıyor. İhtiyacı olan öğrencilere sağlanan tablet dağıtımında, 8’inci fazın ayrıntıları belli oldu.

Geçtiğimiz hafta bakanlık tarafından MEB 67 bin 620 tablet bilgisayarın dağıtımı, İstanbul, İzmir, Adana başta olmak üzere bir çok ilde gerçekleşti. MEB’in ücretsiz tablet dağıtımında tablet bilgisayar için ailelerin gelir durumu ve okul çağındaki kardeş sayısı gibi durumlar esas alınıyor. Peki, tablet başvurusu nasıl yapılır? İşte, tablet başvurusu ile ilgili ayrıntılar. Devletsel olarak bu konuyu detaylı olarak inceledik ve size özel bir düzenleme yaptık. İşte detaylar!

Ücretsiz tablet başvurusu için yöntemler!

6037d5997152d80f5092259f

Bakanlığın öğrencilere ulaştırdığı tablet bilgisayarlarda, öğrencilerin uzaktan eğitim için ihtiyaç duyduğu 25 GB kotalı internet paketi de bulunuyor.
Tablet desteği de yine başvuru gerekmeksizin ailenin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı ve öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler çerçevesinde gerçekleştirilecek.

Öte yandan başvuru esasları ile ilgili daha önce Bakan Selçuk açıklama yapmıştı. Öğrenci veya velilerinin tablet bilgisayar için herhangi bir başvuruda bulunmalarına gerek olmadığını kaydeden Bakan Selçuk, bu konuda detaylı bir çalışma yapacak.

Ailelerin gelir durumu, okul çağındaki kardeş sayısı, özel eğitim gereksinimi, öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler doğrultusunda resmi veriler üzerinden Bakanlıkça hazırlanan strateji çerçevesinde dağıtımların gerçekleştirileceğini sözlerine eklemişti.

MEB Tablet dağıtımı tarihi belli mi?

Bakanlıktan yapılan açıklamada, geçtiğimiz hafta 25 GB aylık internet paketine sahip 67 bin 620 tablet bilgisayarın, hafta sonuna kadar yukarıda belirtilen illere teslim edileceği bildirildi.

Dağıtımın gerçekleştirildiği illerin yöneticileriyle video konferans yöntemiyle bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimde fırsat adaleti doğrultusunda öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki tablet bilgisayar gereksinimlerini karşılamayı sürdürdüklerini vurguladı.

Yeni dağıtımların MEB tarafından ilerleyen günlerde sağlanması ön görülüyor.

 

  • Devletsel.com ekibimiz olarak umarız bu makalemizde sizlere bilgi paylaşabilmişizdir bu ve bunun gibi makaleler için sitemize burdan ulaşabilirsiniz

    Ayrıca Pandemi Desteği 1000tl nasıl alınır adlı makalemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? İşte Bütün Detaylar!