Merkez Bankası’nın Yeni Başkanından İlk Açıklama Geldi! Merkez Bankası İlerleyecek!

91 Okunma — 21 Mart 2021 11:03
1610988652616 cb 1

İçindekiler;

Merkez Bankası’nın Yeni Başkanından İlk Açıklama Geldi! Merkez Bankası İlerleyecek!

Eski Merkez Bankası başkanı Naci Ağbal meslekten alınmış ve yerine yeni bir başkan atanmıştı bildiğiniz gibi. Yeni Merkez Bankası başkanı olan Şahap Kavcıoğlu, yeni geldi ve hemen yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamanın genel özeti enflasyonun kalıcı olarak durması ve düşüşü sağlaması için güçlü politikalar uygulayacaklarını belirtti.

Para politikaları konusunda araçların etkin bir şekilde kullanılması konusunda da bu süreçleri ön plana çıkaracaklarını söyleyen yeni Merkez Bankası başkanı Şahap Kavcıoğlu, bu süreçlere dair de çok daha fazla kişiye ulaşmak istediklerini ve bunun da çalışma süreçlerine başladıklarını söyledi. AKP genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4.5 ay önce merkez bankası başkanını göreve getirmişti. Devletsel sitesi olarak gelin detaylara bakalım.

Şahap Kavcıoğlu yazılı açıklama yaparken daha da ilerleyeceklerini söyledi!

1610988652616 cb 1

Yeni Merkez Bankası yeni başkan Şahap Kavcıoğlu, yeni bir yazılı açıklama yaptı ve Kanunla belirtilen görevleri ve yetkileri en iyi şekilde kullanacağını söyledi. Enflasyonda kalıcı düşüşü sağlamak için para politikasının da iyi yönetilmesi gerektiğini ve bunu da kendisinin çok iyi yapacağını söyleyen yeni Merkez Bankası başkanı, sürekli yeni bir ilerleme ve beklentileri ön plana çıkarmaya başladı diyebiliriz.

Ülke üzerindeki risk primlerinde yer alan düşüş durumları için de çok fazla seçenek karşımıza çıkıyor diyebiliriz. Üretim, yatırım, ihracat ve istihdam artırıcı yeni süreçlerde sürdürülebilirlik adına geniş bir açıklama hepimizi bekliyor diyebiliriz.

Para Politikaları Kurulu toplantıları ile birlikte kalıcı ilerlemeyi sağlayacaklarını belirten yeni başkan, bu süreçlerden hep birlikte çıkacaklarını da söyledi. Şeffaflık politikasıyla ve öngörülebilir ekonomi politikasıyla güçlü bir ilerleme yapacaklarını da bu süreçte açıklayan yeni başkanı Kavcıoğlu, süreçlerin herkes için daha etkili ve yenilikçi olduğunun altını çizdi.

Risklerin düşmesi için de elinden gelecek olan bütün çalışmayı yapacağının altını çizen Şahap Kavcıoğlu, yazılı açıklamalarında genele dair ve genele ait güçlü bir yapıda ilerlediklerinin de altını çizdi diyebiliriz. Süreç bu şekilde ilerlerken herkese göre etkili ve ön görülebilir bir yenilik ile çalışmalarını sağlamaya devam etti.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Merkez Bankası’nın Yeni Başkanından İlk Açıklama Geldi! Merkez Bankası İlerleyecek!