sv

MHRS Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

161 Okunma — 17 Şubat 2021 11:22
MHRS erken randevu alma 1 550x450 1

MHRS Hastane Randevusu Nasıl Alınır?

MHRS üzerinden nasıl randevu alınır? Devletsel sitesi olarak sizlere bu konuda bir çözüm üretmek istiyoruz. E devlet üzerinden hastane randevusu almak pek çok kişi için önemli bir olay oluyor. Bu yüzden randevu almak için insanlar online sistemleri kullanmak istiyor. Evimden çıkmadan randevu alayım diyorsanız, e devlet sistemi üzerinden MHRS randevusu alabilirsiniz. Peki ama nasıl? MHRS üzerinden randevu alma ana kanalları şu şekildedir:

  • ALO 182 çağrı merkezi,
  • MHRS web sitesi (https://www.hastanerandevu.gov.tr / https://www.mhrs.gov.tr),
  • mobil uygulaması şeklinde ilerler. Bu sistemler üzerinden hemen randevu alabilir ve çözümlere göz atabilirsiniz.

MHRS üzerinden randevu alabilmek için ALO 182 hattımızı arayarak operatörlerimizden destek alabilirsiniz.  Web’den randevu almak için; Daha önceden üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıkladıktan sonra gelen ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayarak üyelik işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer üyeliğiniz mevcut ise kimlik numaranız ve şifrenizle istediğiniz hastane ve hekimi seçerek randevunuzu oluşturabilirsiniz.

MHRS mobilde randevu almak için ise akıllı cihazınızın uygulama marketinden uygulamasını indirerek üyelik kaydınız yoksa oluşturabilir, var ise kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaparak randevunuzu alabilirsiniz.

MHRS randevularımı nasıl görüntüleyebilirim?

unnamed

Randevu bilgilerinize erişebilmek için aşağıdaki seçenekleri kullanabilirsiniz. https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra “Randevu Geçmişi” kısmından randevularınızı görebilirsiniz.

Akıllı cihazınızdan Mobile giriş yaptıktan sonra açılan ekranda randevu geçmişini seçerek aldığınız randevuları görebilirsiniz. ALO 182 çağrı merkezimizi arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde ileriye dönük randevularınız hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bu randevu konularında özellikle dikkat etmeniz gereken konular siteyle ilgili ilerleme bazında organize edilen konular oluyor. Hastane randevuları için insanların isteklerine net cevaplar vermek herkes için öncelikli olacaktır. Bunları da site üzerinden hızlı bir şekilde takip edebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Zaman kaybetmeyin ve randevu sistemlerine göz atmaya başlayın.

MHRS Randevular nasıl iptal edilir?

MHRS erken randevu alma 1 550x450 1

Randevu iptal etme işlemini yine online olarak yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Site bazlı olarak karşımıza çıkan ve bu yapıda kullanım seçeneği sunan bütün yenilikleri tek bir tıklama ile organize edebilir ve farklılık yaratabilirsiniz. https://www.hastanerandevu.gov.tr ya da https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan ekranın üst bölümünde yer alan “Randevu Geçmişi” kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki “İptal Et” butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

Akıllı cihazınızdan Mobile giriş yaptıktan sonra açılan ekranda “Randevu Geçmişi” kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun alt kısmındaki “İptal Et” butonuna basarak randevunuzu iptal edebilirsiniz.

ALO 182 çağrı merkezimizi arayarak da bilgi güvenliği kapsamında sorulan sorulara doğru cevap vermeniz halinde randevu iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sıradaki içerik:

MHRS Hastane Randevusu Nasıl Alınır?