sv

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitime Dair Son Dakika Açıklaması Yapıyor!

89 Okunma — 25 Şubat 2021 12:22
0x0 son dakika milli egitim bakani ziya selcuk acikladi uzaktan egitim mayis sonuna kadar uzatildi video 1588147047589

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitime Dair Son Dakika Açıklaması Yapıyor!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili son dakika açıklaması yapıyor. Söz konusu kararlar ile ilgili olarak yeni bir düzenleme olabileceğini söyleyen Ziya Selçuk, durumun kontrollü bir şekilde ilerleyebileceğine dair yeni girişimlerde bulunacağını söylüyor. Devletsel haberler olarak bu konuda sizlere bütün detayları derliyoruz.

Bakan Selçuk, corona virüsü tedbirleri kapsamında okulların peyderpey açılacağını belirterek, “Okulun, çocukların şahsiyetinin gelişmesinde, çocukların sosyalleşmesindeki etkisi asla yadsınamaz ve bu çerçevede de sağlık anlamında herhangi bir riske girmeksizin, sadece bilimin verileriyle hareket ederek, okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararımız da devam ediyor” dedi.

Atölyeler ile çocukların hayatı zenginleştirilecek!

603778585542821fa8f3eb07

Çocuklar için okullarda atölyeler açmayı düşündüklerini söyleyen Ziya Selçuk, bu sürece ilişkin olarak ezberci yapıdan sıyrılma çabasına yönelik hareketler olduğunu söylüyor. 156 beceri atölyesi ile ön plana çıkarılacak olan yeni çalışmalar sayesinde yeni sistem içeriklere de özellikle bakılacağını söyleyen Ziya Selçuk, bu süreçlere dair de detaylı bir çalışma yaptıklarını belirtiyor.

Selçuk, özellikle hizmete alınan tasarım beceri atölyelerinin önemine vurgu yaparak, “156 atölyemizin özellikle becerileri geliştirmeye dönük olan atölyelerin çocukların hayatını çok çok zenginleştireceğini biliyorum.

detay kopya 14 16 9 1614250607

Ta ilkokullardan itibaren, ortaokullarda, liselerde binlerce kez tecrübe edecekleri bir takım işler, işlemler, oyunlar vasıtasıyla kişiliklerini geliştirme, becerilerini geliştirme, bir şekilde eğitimlerin kalitesini arttırma, meslekleri tanıma, yeteneklerini tanıma konusunda çok büyük mesafe alacaklar. Bundan dolayı da büyük bir memnuniyet duyuyorum ve Edirne’nin tasarım beceri atölyesi açma konusunda bu yüksek seviyeli başarısını da yürekten tebrik ediyorum” dedi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuda hızlı davranılacağının da sinyallerini verdi.

  • Devletsel.com ekibimiz olarak umarız bu makalemizde sizlere bilgi paylaşabilmişizdir bu ve bunun gibi makaleler için sitemize burdan ulaşabilirsiniz

 

Sıradaki içerik:

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Yüz Yüze Eğitime Dair Son Dakika Açıklaması Yapıyor!