sv

Nasıl Daha Huzurlu Olunur?

211 Okunma — 14 Ağustos 2020 12:23
Nasıl Daha Huzurlu Olunur?

Nasıl Daha Huzurlu Olunur?

Virüsten dolayı sıkıldığımız şu günler, yaşamış olduğumuz onlarca şey ve etrafımızda dönen bir sürü teraneden dolayı nasıl daha huzurlu olunur sorusu kafamızda canlanmaktadır. Nasıl daha huzurlu olunur sorusunun cevabına geçmeden önce nasıl mutlu olunur diye düşünmek gerekir. Çünkü mutlu olduğumuz zaman huzurlu olmaktayız. Bu yazımızda size bunların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Nasıl Daha Huzurlu Olunur?

Nasıl Daha Huzurlu Olunur? Huzurlu Olmanın Yolları Nelerdir?

Huzurlu olabilmek için, ilk olarak kusursuz biri olmadığınız kabul edin. Her insan hata yapabilir yapmış olduğunuz hatalardan ders çıkarın. Rahat ve sakin olun. İnsanlara karşı çok sevecen yaklaşın. Onlar ile konuşurken hiçbir şekilde gerilmeyin. Onlara sevginizi gösterin. Bu sayede karşınızdaki insanlarda size sevgisini göstereceklerdir. İçinde bulunduğunuz ortamın ya da olayların tadını çıkarın. Yani kısacası anı yaşayın. Dünü ya da geleceği asla düşünmeyin.

Daha huzurlu olabilmek için, her şeyi karşınızdaki insandan beklemeyin. İlk sevgi elini siz uzatın. Emin olun ki mutlaka olumlu olarak karşılık alacaksınız. Hayatın gerçeklerini kabul edin. Strese dayalı bir işiniz bulunuyorsa, sizden daha kötü durumda olan kişileri düşünün ve halinize şükredin. Özellikle de uzmanların tavsiye ettiği metotlardan biri mektup yazmaktır. Kime yazdığınızın önemi yok, birine haftada 1 kez mektup yazın.

Huzurlu Olmanın Yöntemleri

Her gün zamanınızın bir kısmını sevdiğiniz kişilere ayırın. Bu sizi büyük anlamda mutlu edecektir ve mutlu olduğunuz için de kendinizi huzurlu hissedeceksiniz. Her gün kendinize biraz sessiz bir vakit ayırın. Yani kimsenin olmadığı bir ortamda sadece kendiniz ile baş başa kalın.Kitap okumayı deneyin. Önce karşınızdaki kişiyi anlamayı hedefleyin. Daha iyi bir dinleyici olun. Bu sayede karşınızdaki insan sizin ona vermiş olduğunuz değeri anlayarak sizi daha mutlu edecektir. Eleştirme isteğinizi bastırın ve daha ılımlı bir yaklaşım içinde olun.

Bilmemenin verdiği rahatlığı duyun. Herkes her şeyi bilecek diye bir şey yok. Bundan dolayı hayatı akışına bırakın ve bildiğiniz şeyler ile yolunuza devam edin. Ayrıca yoga ve jimnastik ile kendinize özel zaman ayırın ve de zihninizi boşaltın. Biriyle konuşmadan önce mutlaka derin bir nefes alın. Negatif düşüncelere asla beyninizde yer vermeyin. Onları tamamen uzaklaştırın. Öfkeniz kabarmaya başladığı vakit ona kadar sayın. Bugününüzü son gününüzmüş şeklinde yaşayın.

İç dünyanız için vakit ayırın. Kendi işinize bakın, kendinizi başkasının yerine koymayın. Yaşamı olduğu şeklinde kabul edin. Yüreğinizin sezgisine güvenin. Bırakın çoğu vakit başkaları haklı olsun. Daha sabırlı olun. Önce karşınızdaki kişinin ne anlattığını ve ne hissettiğini anlayın. Yani biraz empati yapın. Kendinizi huzurlu yapmanın bir diğer yolu ise, rastgele birine rastgele bir şekilde iyilik yapın. Göreceksiniz ki insanların mutlu olduğunu görünce siz daha da fazla mutlu olacaksınız. Ayrıca alçak gönüllü olmaya çalışın. Bu sayede daha huzurlu olmanız mümkündür.

Sıradaki içerik:

Nasıl Daha Huzurlu Olunur?