sv

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

84 Okunma — 20 Şubat 2021 11:22
is bankasi ogrenci kredi karti basvuru ve detaylar h3432

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Öğrenciye ihtiyaç kredisi verilir mi? Öğrenciler, özellikle üniversite döneminde belirli bir gelire ya da krediye ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple bankalar 18 yaşını doldurmak şartıyla öğrencilere ihtiyaç kredisi konusunda destek sağlamaktadır. Fakat bu konuda da bankaların belirli şartları bulunmaktadır. Öğrencilere ihtiyaç kredisi konusunda destek olan bankalar genel olarak; Denizbank, Ziraat Bankası, İş Bankası ve Vakıfbank olarak bilinmektedir. Bu konuda ihtiyaç dahilinde diğer bankalarla iletişime geçerek ihtiyaç kredisi verilip verilmediğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. 18 yaşını henüz tamamlamamış olan öğrencilerin ise yalnızca velileri ve vasileri işlem gerçekleştirebilmektedir.

Ziraat Bankası

Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası, öğrencilerden; T.C kimlik, gelir belgesi, eğitim durumunu gösteren belge ve başvuru formu gibi belgeler talep ederek ihtiyaç kredisi konusunda destek sağlamaktadır. Ziraat Bankası’nın güncel faiz oranlarını öğrenmek istiyorsanız şubelerden gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Bu şartlar sağlandığında Ziraat Bankası tarafından uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisini almanız mümkün.

Türkiye İş Bankası

Eğitim süreci boyunca düzenli bir gelire ihtiyaç duyan öğrenciler, bankaların sağlamış olduğu kredi imkanlarından faydalanmaktadır. Türkiye İş Bankası, öğrencilerden gelir belgesi, okul ücret tablosu, öğrenci kayıt belgesi gibi gerekli belgeleri aldıktan sonra gerekli işlemleri başlatmaktadır. Fakat herhangi bir gelire sahip olmayan öğrenciler kredi çekme işlemini gerçekleştirememektedir. Bu noktada veliler tarafından başvuru yapılabilmektedir.

Denizbank

36 aya kadar vade sunan Denizbank, eğitim hayatına katkıda bulunmak adına öğrencilere ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Öğrenciler, bankadan elde ettikleri kredi imkanlarıyla eğitim hayatındaki ihtiyaçlarını düzenli bir şekilde karşılayabilmektedir. Denizbank’ta yer alan öğrenci ihtiyaç kredisine başvurmak için gerekli belgeler şu şekildedir;

  • İkametgah belgesi,
  • Öğrenci belgesi,
  • Gelir durumunu gösteren belge
  • C kimlik belgesi

Kredi Sahibi Olmak İçin İstenen Belgeler Nelerdir?

Öğrencilere sunulan ihtiyaç kredilerinde her bankanın isteyeceği belgeler farklılık göstermektedir. Bankaların bir kısmı düzenli geliri şart tutsa da bazı bankaların işlem yapmak için istediği durumlar farklılık gösterebilmektedir. Fakat öğrenci kredisinde bankaların genel olarak istediği belgeler şu şekildedir;

18 yaşını tamamlamış olmak,

Çalışma ve gelir durumu,

Öğrencilik belgesi.

 

 

Sıradaki içerik:

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi