sv

Öğretmenler İçin Covid Aşılama Sürecinde Yeni Ayrıntılar!

115 Okunma — 27 Şubat 2021 11:31
thumbs b c 1855a15354c32809cb8fe122ab72a6a7

Öğretmenler İçin Covid Aşılama Sürecinde Yeni Ayrıntılar!

Öğretmenler için covid aşılama sürecinde yeni ayrıntılar var. Yapılan çalışmalara göre öğretmenlerin çok daha aktif bir şekilde ön plana çıkmasına dair yeni duyurular da karşımızda yer alıyor ve hepsi için bir düzenleme ve çalışma ile karşılaşabiliyoruz. Bu yüzden süreçlere dair yapılacak bütün yenilikleri ve durumları kontrol edebiliyoruz. Geç kalmayın ve sizler de kendinizle ilgili bu seçeneklere göz atın.  Devletsel haber sitesi olarak bu konuda detaylı bilgileri sizlere sunmaya devam ediyoruz.

Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında, öğretmenlerin öncelikli aşılanacak gruplara dahil edilmesinin ardından köy okullarında görevli olanlardan başlanan aşılamaya yüz yüze eğitime geçiş sıralamasına göre devam edilecek.

thumbs b c ed628129848798a31ebbdada163092f1

Yapılan çalışmalarda güncel olarak takip edilen öğretmen durumlarında, özellikle yüz yüze eğitime geçiş yapılırken bu süreçlerin ön plana çıktığından bahsedebiliriz.

“Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi” kapsamında öğretmenlerin öncelikli gruplara dahil edilmesinin ardından Milli Eğitim Bakanlığınca hazırlanan liste Sağlık Bakanlığına gönderildi.

Aşılama için önce 8 ve 12. sınıf öğretmenleri ile başlanacak!

 

24 Şubat’ta ilk olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Çorum’un Sungurlu ilçesindeki Arifegazili İlkokulunda görev yapan öğretmenler, Kovid-19 aşısının birinci dozunu yaptırdı. Öğretmenlerin aşılanması, yüz yüze eğitime geçiş sürecindeki sıralamaya göre sürdürülecek.

Bu kapsamda, ülke genelinde 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime geçen köy okullarındaki öğretmenlere Kovid-19 aşısı uygulanmaya başladı. Köy okullarıyla aynı tarihte yüz yüze eğitime başlayan anaokullarındaki öğretmenlerin aşılanmasına da başlanacak.

Aşı sırası gelen hocalara mesaj gidecek ve randevu alınacak!

thumbs b c 1855a15354c32809cb8fe122ab72a6a7

“AŞI”, “T.C. kimlik numarası” ve “T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi”ni yazdıktan sonra 2023’e kısa mesaj (SMS) göndererek sorgulayabiliyor.

Aşı sırası gelenler, “mhrs.gov.tr” ve “enabiz.gov.tr” siteleri, Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve e-Nabız mobil uygulamaları ile “Alo 182” hattı üzerinden randevu oluşturabiliyor. Öğretmenler İçin Covid Aşılama süreci bu şekilde ilerliyor diyebiliriz.

 

  • Devletsel.com ekibimiz olarak umarız bu makalemizde sizlere bilgi paylaşabilmişizdir bu ve bunun gibi makaleler için sitemize burdan ulaşabilirsiniz

 

Sıradaki içerik:

Öğretmenler İçin Covid Aşılama Sürecinde Yeni Ayrıntılar!