sv

Polis Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

152 Okunma — 20 Şubat 2021 12:25

Polis Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Polis olabilmek için en az lise mezunu olan adaylar başvurabilir. Diğer bir temel şart ise, Üniversite giriş sınavında Polis Akademisi tarafından belirlenen eşik puanından daha yüksek bir puan almalarıdır. Polis olma süreciyle ilgili detaylı bilgiyi haberimizde bulabilirsiniz. Her yıl Polis Akademisi Dekanı tarafından ilan edilen tarihte lise polis memuru olmak için lise giriş sınavına başvurmak üzere Polis Meslek Yüksekokulu Yönetim Kuruluna şahsen başvurur. Liseden mezun olduktan sonra polis olmanın şartı PMYO sınavına girmektir. Bu sınava girdikten sonra minimum puan koşulu 280’dir.

Bu temel puanlar her yıl değişir. Ardından görüşmeler ve sağlık kontrolleri olacak. Bu sağlık kontrollerinde herhangi bir sorun yoksa mülakata alınacaksınız. Sözlü görüşme, psikolojik olan ve ardından karakola giden iki aşamadan oluşur. Bu bölümü başarıyla tamamladıysanız. Başlangıç ​​eğitimine katılma hakkına sahip olacaksınız.. Başlangıç ​​eğitimini başarıyla tamamlayan adaylara iki yıllık polis eğitimi verilecek.

616x321 2 bin 500 kadin polis alimi basvurulari ne zaman baslayacak basvuru sartlari neler 1553336691035

Kamu kurumlarında detaylı bilgi paylaştığımız için Polis Akademisi, polis teşkilatlarının görevlilerinin, amirlerinin ve yöneticilerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere derece ve yüksek lisans derecelerine bağlı olacaktır. Eğitim, araştırma, yayıncılık sağlayan bilimsel olarak özerk bir yükseköğretim kurumudur. Fakülte, ve polis meslek okulları dahil olmak üzere danışmanlık hizmetleri. Her okulun öğrencilerinin başarı sıralamasına göre, mezunların kadro ve hizmet ihtiyaçlarına göre mezunlar Genel İdare tarafından belirlenen yerlerden birine atanır.

T.C. vatandaş olur. Lise, lisans ve ön lisans mezunu olun. Yabancı okullardan mezun olanlar için eşdeğer eğitim belgesi. Gerekli KPSS temel puanını geçin. 18 yaşına girmek üzere. 30 yaşın altında. Fiziki koşullarda aranan nitelikler arasında erkeklerde 167 cm, kadınlarda 162 cm. Tüm adaylar sağlık yönetmeliklerine uymalı, silah taşımanın önünde hiçbir engel ve utanç verici ceza olmamalıdır.

Polis olmak için iki ila dört yıllık üniversite kurslarını tamamlayanlar, polis eğitim merkezine başvurabilirler. Polis memuru olmak için birçok farklı eğitim merkezi vardır. Polis Meslek Lisesi iki yıllık örgün bir eğitimdir. Başvuru koşullarında lise mezunu olmanız gerekmektedir, bu nedenle üniversite eğitiminiz sırasında polis memuru olmaya karar verirseniz, PMYO’ya diplomanız varsa başvurabilirsiniz.

 

  • Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde Polis Olmak İçin Ne Yapılmalıdır? konusunu ele aldık bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

Polis Olmak İçin Ne Yapılmalıdır?