Pomodoro Tekniği Nedir? En İyi Çalışma Taktiği!

298 Okunma — 18 Ocak 2021 15:46
pomodoro tekniği nedir

İçindekiler;

Pomodoro Tekniği Nedir? En İyi Çalışma Taktiği!

Pomodoro tekniği ile ders çalışma fikrini hiç duydunuz mu? Genellikle birlikte çalışalım diyerek bu taktiği ve tekniği kullanan pek çok kişi var. Hele ki pandemiyle savaştığımız şu süreçlerde herkes evinde bir şekilde üretim peşinde iken, daha verimli olabilmek adına Pomodoro takvimlerini kullanmaya başlıyor. Bu da rahat bir takvim kullanımını beraberinde getiriyor. Peki ama nedir bu Pomodoro tekniği? Gelin detaylı olarak inceleyelim ve üzerinde konuşalım. Hazırsanız başlayalım. Bildiğiniz gibi insanların çok sık kullandığı ve ön plana çıkardığı şeylerden birisidir.

pomodoro tekniği nedir

pomodoro tekniği nedir

Bu yazımızda konuşacağımız başlıklar:

  • Pomodoro yöntemi nedir?
  • Neden pomodoro?
  • Pomodoro yöntemi nasıl kullanılır?

Bu aramalara bakarak kendinizle ilgili aklınıza gelen bütün süreçleri ve beklentileri ön plana çıkarabilir ve incelemeye başlayabilirsiniz. Yapılacak olan iş kişisel olarak çok daha fazla çalışma zamanı üretmek olacaktır. Eğer bir iş yapacaksınız onu zamanlara bölmek işinizi kolaylaştırır. Buna da pomodoro taktiği deniyor. Yani 25 dakika iş, 5 dakika mola. 

Bu sayede çok daha verimli çalışıldığını söyleyebiliriz. Dikkatlerinizi daha seri bir şekilde toparlayabilmeyi de size öğretecek olan bu yöntem için söyleyecek çok fazla şey var aslında. Bizim önerimiz de bu süreçleri kendinizle ilgili olarak revize etmeniz olacaktır. Pomodoro yöntemi nedir diyenlere cevabımız da bu. Arka planda bir ambiyans sesi olur ya da bu seslere göre kendinizle ilgili beklentileri ve seçenekleri ön plana çıkarabilirsiniz. Kişisel fırsatlar ve beklentiler herkesle ilgili bir yapıda sunum yapacağından dolayı aklınıza gelen bütün çözümleri ön plana çıkarabilir ve kolaylıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

Daha kaliteli, daha etkili ve çözüm odaklı bir ders çalışma sürecine dahil olmanız için sizinle ilgili bütün süreçleri ön plana çıkarabiliriz. Pomodoro saatlerini kullanarak kendinizle ilgili daha farklı ve faydalı bir oyun süreci oluşturabilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Bu yöntemle ilgili olarak herkesin istediği bir çalışma sistemini sizlere sunmak istiyoruz. Bu uygulama tamamen dikkatleri dağıtmaktan kurtarmak ve odaklanmak üzerine kuruludur. Bir işe 25 dakika odaklanın ve sonrasında 5 dakika dinlenmeye başlayın.

Neden Pomodoro?

pomodoro tekniği nedir

pomodoro tekniği nedir

Bunun pek çok sebebi var. Çünkü insanlar kendilerini öğrenme konusunda her zaman eksik hissedebilir. Bu olması gereken bir şey. Ama çalışırken dikkat dağılırsa, bu durum herkes için bir sorun haline gelebilir. Bu yüzden de bu süreçleri kendi içinde değerlendirebilir ve kullanmaya başlayabiliriz. Ön plana çıkarılan çalışmalar ve farklı fırsatlar adına daha dengeli, daha yoğun ve güçlü bir seçenek hepimizi mutlu edecektir. Pomodoro yöntemiyle ilgili olarak 25 dakika kuralı herkes için öncelikli bir mesele haline gelebilir.

Bizim önerimiz bu süreçleri çok daha etkili şekilde takip etmeniz üzerine kurulu. Kendi planınızı yaparken bu detaylar dahilinde yaparsanız işleriniz de hızlanacaktır. Aynı şekilde daha dengeli ve profesyonel bir üretim üzerinden kendinizle ilgili seçenekleri kullanmış ve ön plana çıkarmış olacaksınız. Bu yüzden bu süreçleri zaman kaybetmeden inceleyin ve takip etmeye başlayın.

Pomodoro yöntemi nasıl kullanılır?

pomodoro nasıl kullanılır

pomodoro nasıl kullanılır

 

Pomodoro yöntemi nasıl kullanılır sorusuna cevap olarak aslında pek çok şey diyebiliriz. Bunu yapmak için kendinizle ilgili seçenekleri kullanmak ve isteklerinizi bu süreçlerde ön plana çıkarmak hepimiz için önemli olacaktır. Pomodoro kullanmak hepimizle ilgili bir beklentiyi ve yeni nesil çözümleri de ön plana çıkaracağı için bizlere dair daha hızlı ve daha yoğun bir kullanım ve kazanç sağlayacaktır. Gecikmeyin ve sizler de bu süreçleri kendi içinde dinlemeye ve kullanmaya devam edin. Profesyonelliğin ve olmazsa olmaz çalışma süreçleri için 25 dakikalık çalışma mantığı hepinizi mutlu edebilir.

Dikkatlerinizi toparlamak ve odak noktanızla ilgili seçimleri de kendinizle alakalı olarak ön plana çıkarmak için zaman kaybetmeyin ve bu fırsatları sizler de kullanmaya devam edin. Ayrıntıların ve kişisel fırsatların tamamında her türlü çözümü ve beklentiyi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bireysel hizmetlerin, ön plana çıkarılan çalışmaların ve daha fazlası için biz buradayız ve sizinle ilgili çözümleri üretmeye devam ediyoruz. Güncel bilgiler ve merak ettiğiniz ne kadar konu var ise hepsini bizimle birlikte görebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde Pomodro Taktiğinin  konusunu ele aldık bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Pomodoro Tekniği Nedir? En İyi Çalışma Taktiği!