sv

SSK Emeklilik Kaydı Nasıl Yapılır?

106 Okunma — 28 Şubat 2021 11:40
fb share v01 2

SSK Emeklilik Kaydı Nasıl Yapılır?

Sigortalı bir şekilde faaliyet göstermekte olan vatandaşlar, belirli koşulları yerine getirdikleri takdirde, emekli olmaya hak kazanırlar. Uzun bir süre boyunca bir iş yerinde çalışan vatandaşlar, emeklilik günlerinin gelmesini iple çekmekte ve internet uygulamaları üzerinden sıklıkla SSK emeklilik kaydı nedir, Nasıl yapılır? Sorularının yanıtını arıyorlar. İşte emeklilik kaydı ve diğer bütün detaylar haberimizde.

SSK Emeklilik Kaydı Süreci Nasıl İşler?

fb share v01 2

Sosyal güvenlik kurumlarına, emekli olmak amacıyla başvuruda bulunacak olan vatandaşların, kurum aracılığı ile istenilen talep formunu eksiksiz bir biçimde doldurmaları gerekir. Bu talep formunu, e-devlet uygulaması üzerinden alıp, işlem online bir şekilde bitirilir. Bunu ek bir şekilde vatandaşlar, Sosyal Güvenlik Kurumu müdürlüklerine başvuru yapmak suretiyle de talep formunu alabilir.

  • E-devlet, dört-emeklilik kaydı yazılı olan internet adresine girilir,
  • Açılacak olan pencerede bulunan ‘kimliğimi şimdi doğrula’ uygulaması ile ileri gidilir.
  • Kimlik doğrulaması işlemleri gerçekleştirdikten sonra ise sahip olanın e-devlet uygulamasının girilmesi gerekir.
  • Bilgilerin doğruluğundan Emin olunduktan sonra ‘sisteme giriş yap’ butonuna tıklayarak giriş yapılması gerekir.
  • Bütün bu işlemlerin yapılmasının sonrasında e-devlet uygulaması üzerinden SSK emeklilik işlemleri gerçekleştirilmiş olur.
  • Böylelikle sigorta primlerini yatırmış olan vatandaşların e-devlet uygulaması üzerinden emeklilik işlemleri yapılmış olur.

    Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

     

Sıradaki içerik:

SSK Emeklilik Kaydı Nasıl Yapılır?