sv

Sürücü Belgesi Başvuru Randevusu

63 Okunma — 27 Nisan 2021 09:48
Devletsel 7 5

Sürücü Belgesi Başvuru Randevusu

Yollara çıkmak için tek yapmanız gereken bir sürücü belgesine sahip olmak! Sürücü kursları hemen hemen herkesin evlerine yakında olan, arabanın özelliklerini ve araba kullanmayı öğreten kurslardır. Bu kurslar sonunda gireceğiniz bazı sınavalar vardır. Son olarak başarıyla tamamladığınız direksiyon sınavının ardından kayıtlı olduğunuz eğitim grubu bir sürücü sertifikası hazırlıyor. Bu sertifikanın onaylı olması şart. Onay için sertifikanız İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderiliyor. Sertifikanız 2 hafta içerisinde kayıtlı olduğunuz kursa gönderiliyor. Ehliyetin son bir adımı kalmış oluyor; başvuru. Sürücü belgesi başvuru randevusu gerekli son adım. Dilerseniz  https://www.turkiye.gov.tr/nvi-surucu-belgesi-basvuru-randevusu adresi vasıtası ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü sayfasına ulaşarak randevu alabilir, dilerseniz de Alo 199 ile randevunuzu alabilirsiniz.

Ehliyet Randevu

Hemen hemen herkesin hayali olan uzaklara gitme isteği için bir şart var; sürücü belgesi. Sürücü belgesi almak aslında sanıldığından daha kolay. Gerekli bilgi ve birikimi resmi bir şekilde almak için bir sürücü kursuna kayıt işlemlerini yapmalısınız. Sürücü kursuna kayıt işldmini tamamladıktan sonra derslere aktif olarak katılmalı, sınavları başarıyla tamamlamalısınız. Başarıyla tamamladığınız sınavlar sonrası sürücü sertifikanız olacaktır. Ancak bu sertifika sürücü belgesi için yeterli değildir. Bu belgenin onayı için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne sertifika gönderilmelidir. Sertifika onaylanıp en geç 2 hafta içerisinde kurs almış olduğunuz kuruma gönderilir. Sertifikanız onaylandıktan sonra yapmanız gereken son bir adım daha var; ehliyet randevu. Bu randevuyu almak için e devlet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca Alo 199 sayesinde de randevu oluşturmanız mümkün.

Sürücü Belgesi Randevu

Otobüsler, metro, tramvay gibi toplu taşıma araçlarının kalabalığından sıkıldınız mı? İstediğiniz yere zaman sıkıntısı olmadan ulaşmak mı istiyorsunuz? Tek yapmanız gereken bir sürücü belgesine sahip olmak! Bu belge sayesinde, aldığınız kategoriye bağlı olarak dilediğiniz model arabayla seyahat edebilirsiniz. Sürücü kursuna kayıt olarak gerekli tüm eğitimleri almanız gerekir. Sürücü kursunda bazı sınavlara tabi tutulacaksınız. Başarıyla tamamlanan sınavlar sonrası sürücü sertifikanız eğitim aldığınız kurs tarafından verilir. Sertifikanın onayının alınabilmesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne müracaat edilmesinden geçer. Onaylanan sertifikadan sonra tek yapmanız gereken sürücü belgesi randevu almak. Alo 199 dan ya da e devlet üzerinden randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Ehliyet Randevu Alma

Ehliyet kursları sayesinde kısa sürede sürücü belgesi almak mümkün. Dilediğiniz model araç için sürücü kurslarına başvurabilir ve farklı kategorilere ait sürücü belgesine sahip olabilirsiniz. Sürücü kurslarında araç ile alakalı tüm bilgiler tarafınıza eksiksiz aktarılır. Eğitimler sonrası birkaç farklı sınava girmeniz gerekir. Başarıyla tamamlanan bu sınavlar sonrası bir sertifikaya sahip olursunuz. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından onaylanan sertifikanızdan sonra tek yapmanız gereken ehliyet randevu alma. Sürücü belgesi için bu adım, son adımdır. E devlet ya da alo 199 dan alacağınız randevu sonrası kısa sürede ehliyetiniz hazırlanmış olur.

Ehliyet Yenileme Randevu

Sürücü kursları tarafından aldığınız eğitim sonrası sürücü belgesi almak artık sanıldığından daha kolaydır.  Sahip olduğunuz eski kimler 31.12.2022 tarihine kadar geçerli olacaktır. Bu tarihten sonra kullanılan ehliyetler geçersiz sayılacak ve ceza uygulanacaktır. Bu tarihe kadar yeni ehliyete geçmek zorunludur. Kimlik belgesi,  sürücü belgesi, sürücü sağlık raporu 1 tane biyometrik fotoğraf, kan grubu belirtir belge ya da yazılı beyan, adli sicil belgesi ile kimlik yenileme işlemi gerçekleşir. Sayılan bütün belgeler sağlanmadıkça yenilenme gerçekleştirilmez. Eski tip ehliyeti yeni tip ehliyet ile değiştirme ücreti 15 TL’dir. ehliyet yenileme randevu e devlet üzerinden ve Alo 199 dan alınabilir.

Ehliyet Değiştirme Randevu

Ehliyetiniz var ancak yenilemeniz mi gerekiyor? Yenilemek için ne yapmanız gerektiğini bilmiyor musunuz? Bu yazımız size göre. Ehliyet yenileme işlemi zorunlu olup 30.12.2022 tarihine kadar yapılması gereken zorunlu bir işlemdir. Ehliyet yenilemek için kimlik belgesi, sürücü belgesi, sürücü sağlık raporu 1 tane biyometrik fotoğraf, kan grubu belirtir belge ya da yazılı beyan, adli sicil belgeleri eksiksiz bir şekilde sağlanmalıdır. Bilgiler sağlandıktan sonra son adım olan ehliyet değiştirme randevu alınmalıdır. E devlet üzerinden ve Alo 199 dan randevu alabilirsiniz. Çipli ehliyetiniz gelene kadar talebiniz tarafınıza geçici ehliyet belgesi verilir. Bu belgenin geçerlilik süresi 15 gündür.

  • Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Sürücü Belgesi Başvuru Randevusu