T.C Kimlik Numarası ile SGK Hizmet Sorgulaması

43 Okunma — 19 Aralık 2021 16:13
Devletsel.Com Basliklari Kurumsal 8

İçindekiler;

T.C Kimlik Numarası ile SGK Hizmet Sorgulaması

T.C kimlik numarasıyla SGK hizmet dökümü sorgulaması yapılabilmektedir. T.C kimlik numarası ile SGK hizmet sorgulaması nasıl yapılır öğrenmek için makalemizi okumalısınız.

T.C kimlik numarası ile SGK hizmet sorgulaması, şifre olmadan E-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Günümüzde sigorta ile ilgili birçok işlem E-devlet sisteminden gerçekleştirilebilmektedir. Hizmet dökümü, sigortaları ile ilgili gün sorgulamalarını bu işlem ile yapabilmektedirler. Peki, T.C kimlik numarası ile SGK hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır?
SGK hizmet dökümü sorgulaması ile çalışanlar sigorta başlangıç tarihleri, çalışma günleri, sigortalı dönemdeki hizmetleri, prim ödeme durumları ve işyeri bilgileri gibi bilgilere ulaşabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu bu sorgulama ile tüm sigorta türleri kapsamından hizmet vermektedir.

T.C Kimlik Numarası ile SGK Hizmet Dökümü Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Şifresiz SGK hizmet dökümü sorgulaması yapmak isteyenler “T.C ile SGK hizmet dökümü sorgulaması nasıl yapılır?” sorusuna yanıt aramaktadır. E-Devlet Kapısı Türkiye Cumhuriyeti’nin Türk vatandaşlarına sağladığı bir uygulamadır. Bu uygulama hem telefon uygulaması hem de web sitesi olarak hizmet vermektedir. E-Devlet Kapısı’sının içerisinde bulunan özelliklerden biri de vatandaşlarına sağladığı SGK Hizmet Dökümü sorgulamasıdır. E-Devlet kapısına uygulamadan ya da web sitesinden ulaştıktan sonra aşağıda verilen bölümlerden SGK kısmını seçerek hizmet dökümünüzü öğrenebilmeniz mümkündür. Aşağıda bu seçeneği göremezseniz ortada ve yukarıda bulunan arama bölümünden SGK hizmet dökümü yazdığınızda aradığınız sonuca ulaşmanız mümkündür.

SGK tescil ve hizmet dökümü bölümüne ulaştıktan sonra karşınıza çıkan ekranda sizden ilk olarak kimlik numaranızı doğrulamanız istenmektedir. Bu bölümde eski kimliğiniz varsa o seçeneği yoksa yeni kimlik seçeneğini seçerek devam etmeniz gerekmektedir. Bu aşamada kimliğinizi belirledikten sonra eski ya da yeni kimlik oluşuna göre önünüze kimliğinizi doğrulamanız gereken alanlar gelecektir. Bu alanlarda kimliğinizin seri numarası, aile sıra no gibi kimliğinizin size ait olduğunu gösteren boşlukları doldurmanız gerekmektedir. Bu alanları doğru bir şekilde doldurduktan sonra karşınıza gelen ekranda barkodlu belge oluştur seçeneğini tıklamanız gerekmektedir. Belge oluşturulduktan sonra sağ üstteki indir seçeneğine tıklayarak dökümünüzü alabilirsiniz.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

T.C Kimlik Numarası ile SGK Hizmet Sorgulaması