sv

Telegram Nasıl Bir Program? Telegram Güvenilir Mi?

114 Okunma — 14 Ocak 2021 14:36
Telegram

Telegram Nasıl Bir Program? Telegram Güvenilir Mi?

Geçtiğimiz günlerde karşımıza çıkan WhatsApp gizlilik politikası sonrasında pek çok insan uygulamasını güncellemeyi düşündü. Bu konuda Telegram uygulaması en çok tercih edilen ilk seçenek olurken, alternatif seçenekler de insanların ilgisini çekti. Bu konuda Telegram uygulaması ne kadar güvenilir gibi sorular karşımıza çıkmaya başladı diyebiliriz. Telegram uygulaması WhatsApp gibi ücretsiz bir mesajlaşma programı olsa dahi, kendi içinde pek çok özellik sunuyor. Peki ama Rus yapımı olan bu programı bu kadar güvenilir kılan şey nedir? Bu yazımızda aşağıdaki başlıkları işleyeceğiz:

  • Telegram nedir?
  • Telegram güvenilir mi?
  • Telegram gizlilik politikası nedir?

Yukarıda yer alan başlıkları sırasıyla inceleyelim ve uygulamaya dair çok daha detaylı bir bilgi oluşturmuş olalım.

Telegram nedir?

Telegram

Telegram uygulaması alternatifler arasında şu sıralar en çok tercih edilen programlardan birisidir. Telegram uygulaması WhatsApp gibi ücretsiz olduğu için ve özellikle gizli mesajlaşma özelliği olduğu için çoğu kişi tarafından tercih edilebiliyor. WhatsApp güncellemesiyle birlikte en çok araştırılan uygulamalardan olan Telegram kendi içinde büyük menülere ayrılıyor.

Dünya çapında 400 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Telegram, son günlerde büyük oranda katılımcıya sahne oldu. Signal da bu konuda alternatif uygulamalardan biridir. Dünyadaki herkesle mesajlaşabileceğiniz bu uygulama, size en azından büyük oranda bir kolaylık sağlayabilir. Yine kendiniz de araştırmanızı yaparak bu konudaki en etkili seçenekleri kullanabilirsiniz.

Telegram güvenilir mi?

Gizlilik politikasıyla ilgili olarak pek çok program kendini güvenli olarak tanıtmaya başladı. Telegram da bunlar içerisinde oldukça etkili ve önemli bir yere sahip. Bu yüzden de insanlar kendi içinde detaylı ve geniş bir kitleye sahip olan uygulamalara göz atmaya başladılar. Telegram güvenilir mi sorusunun cevabını da buradan verebiliyoruz. Bu uygulama oldukça güvenli görünüyor. Çünkü içerisinde çift taraflı katman var ve uçtan uca güvenlik bulunuyor. Gizli sohbet mesajları hızlı bir şekilde imha oluyor ve imha olma süresini de siz seçebiliyorsunuz.

Gizliliğinizi ciddiye alıyoruz ve üçüncü tarafların verilerinize erişmesine izin vermiyoruz diyen Telegram, dürüstlükle gizlilik sözleşmesini yolluyor herkese. Tabi yine siz araştırmanızı buna göre yapın ki işiniz de bu konuda önemli ölçüde ilerlemiş olsun. Telegram uygulaması şu sıralar pek çok mağazada sunuluyor ve güvenli bir uygulama olarak karşımıza çıkarılıyor. Kullanım kolaylığı ile birlikte en güvenli yapıları ön plana çıkaran Telegram, kendine has bir tarzda hizmetlerini sunmaya devam ediyor. 256 Bitlik bir güvenlik katmanı sunan ve AES şifrelemis 2048 bit RSA şifrelemesi ve Diffie – Hellman anahtar değişimi kombinasyonu oldukça önemli şekilde sunuluyor. Bu da güçlü bir savunma sağlıyor.

Telegram gizlilik politikası nedir?

Telegram platformu tarafından yapılan açıklamalarda gizlilik konusu çok önemli bir şekilde sunuluyor. Gizli sohbet mesajları kendine has bir yapıda sunuluyor. Her iki tarafın da güvenliğinin önemsendiği bu mesajlar insanların ilgisini çekiyor. Mesajlar, fotoğraflar, videolar, hatta dosyalar da sürekli olarak temizleniyor. Bunun için gizli mesajları seçmeniz gerekiyor. Bu şekilde kaybolan her türlü mesajı kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Gizlilik politikası da bu konuda önemli bir ölçüt olarak karşımıza çıkarılıyor. İhtiyaçlarınıza göre isteklerinize bakabiliyorsunuz. Bir mesajın yalnızca hedeflenen alıcı tarafından bir şekilde okunabilmesini sağlayan bu uygulama, gizlilik sözleşmesi dahilinde kendine has bir yapıda çalışmaları kullanabilirsiniz.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde Telegram nasıl bir yer ? konusunu ele aldık bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz. 

Sıradaki içerik:

Telegram Nasıl Bir Program? Telegram Güvenilir Mi?