Telekinezi Nedir?

58 Okunma — 08 Aralık 2021 11:56
3 6

İçindekiler;

Telekinezi Nedir?

Telekinezi Nedir;  düşünce gücünü herhangi bir eşya ya da canlı üzerinde yoğunlaştırıp onlara etki edebilme yeteneğidir. Psişik bir güç olarak karşımıza çıkan telekinezi de herhangi bir temas söz konusu değildir. Olağanüstü bir durum gibi görünse de, farklı olaylara ilgi duyan kişilerin pek çoğu uzakta oldukları kişilerle telekinezi yoluyla iletişim kurmanın yollarını arıyor.

Telekinezi Nasıl Yapılır?

 

Doğuştan bir yetenek gibi görünse de telekinezi nasıl yapılır sorusunun karşılığı olarak isteyen herkes bu yeteneği öğrenebilir. Tamamen bilinçaltı ve yoğun bir düşünce gücü gerektiren telekinezi, bilim adamları tarafından da kabul görmüş bir yetenektir.

Telekinezi yapmak isteyenlerin ilk olarak bu olayın gerçekliğine kalpten inanmaları gerekiyor. Sessizlik ve rahat hissedilen bir ortamda pozitif bir düşünce gücü ile istenilen ana ya da kişiye odaklanmak ve konulan amaca odaklanmak mümkün olur.

Telekinezi yaparken sabırsız davranmak tüm atmosferin bozularak istenilen amaca ulaşılmasını engeller. Bu nedenle telekinezi de başarılı olabilmek için gerekirse saatlerin harcanması söz konusu olabilir. Düzenli olarak günün belli saatlerini bu yeteneğe harcamak belli bir süre sonra telekinezi konusunda uzman olmaya olanak tanır.

Telekinezi Mümkün mü?

Uzun yıllardır bilim dünyasının yakın markajında olan telekinezi, gündelik yaşamında farklı tecrübeler edinmek isteyen kişilerinde ilgisini çekiyor. Kendi iç dünyasında yetenekleri olduğunu keşfeden kişiler telekinezi mümkün müdür sorusunu kendisine sorarak bu işi öğrenmeye çalışıyor. İlk etapta hiçbir amaca hizmet etmeyen bir durum gibi algılansa da, psişik âleme ilgi duyanlar için büyük önem taşıyor. Evre evre bu konuda gelişmek ve her defasında başarılı olma bazıları için oldukça önemlidir.

1 5

Üzerine çeşitli metodlar geliştirilerek bir anlamda mümkün olduğu ispatlanan telekinezi, güçlü bir inanç gerektiriyor. Hissetme metodu, hipnotik telkin ve buz metodu gibi teknikler geçmiş yıllarda pek çok kişinin deneyimleyerek cisimleri uzaktan hareket ettirebilmelerini sağlamıştır. Fiziksel olarak hiç temas olmadan cisimlerin hareket etmesini sağlamak ya da kontrol altında tutabilmek için düzenli olarak çalışmak, telekinezinin mümkün olmasını gerçek kılabilir.

Telekinezi Zararları

Parapsikolojik konulara ilgisi olan kişiler için telekinezi en çok dikkat çeken konuların başında geliyor. Kişilerin kendilerini kanıtlama çabaları sonucu merak uyandıran bu yetenek, kontrol altında tutulmadığında bazı zararlara yol açabilir.

Telekinezi ile birlikte hiç keşfedilmemiş olan yeteneklerin de ortaya çıkması olasıdır. Duru görü becerisi olarak bilinen ve olayların önceden tahmin edilmesi yeteneği hoş olmayan durumdur ve telekinezi zararları olarak nitelenebilir.

2 5

Fiziksel olarak telekinezi zararlarından bahsedilecek olunursa; baş ağrısı ve ortamda bulunan elektriğin kesilmesi gibi durumlarla başlangıç aşamasında sıkça karşılaşılır. Negatif enerji ile telekinezi yapmak isteyen kişilerin çevresindeki eşyaların aniden düşüp kırılması en çok karşılaşılan etkilerden biridir.

Telekinezi Günah mı?

Telekinezi başlangıç evresinde olan kişilerin en çok karşılaştıkları sorulardan biri de telekinezi günah mı sorusudur. İnsan gücüyle eşyalara ve insanlara etki etme düşüncesi yaradılışa aykırı olarak görülerek günah olduğu düşüncesine neden olabiliyor.

Telekinezi en çok nazar ile bağdaştırılan bir konu oluyor. Çok eski yıllardan beri nazar nedeniyle insanların düşmesi ve zarar görmesi gibi durumlar yaşanmıştır. Göz değmesi olarak bilinen bu olay, telekinezi de isteyerek gerçekleşmesi durumuyla ifade edilebilir.

Herhangi bir canlıya zarar verme amacı olmadığı sürece telekinezi yeteneğine sahip olmak zararsızdır. Geleceği önceden tahmin etmek ve bununla ilgili durumlara önceden etki etmek dinimizde günah olduğu için; telekinezi bu tür amaçlar için öğrenilmemelidir.

Telekinezi İçin Nasıl Konsantre Olunur?

Telekinezi de başarılı olabilmenin ilk kuralı iyi bir konsantrasyondur. Dış etkenler tarafından uyarılmanın olmayacağı sessiz bir ortam telekinezi için nasıl konsantre olunur diye soranlar için en iyi cevaptır. Telekinezi esnasında cisimlere etkinin artması için iç sesin her daim açık olması gerekiyor.

Yani eşyalarla gerekirse iç sesle konuşmak ve hayal dünyasında onlara komutlarla müdahale edebildiğini canlandırmak büyük ölçü de işe yarar. Adım adım telekinezi konusuna hâkim olmak için odaklanma sorununun ortadan kaldırılması gerekiyor.

En ufak çıtırtı bile telepati yapacak olan kişilerin dikkatini dağıtmaya yeterdir. Zihin olarak kişinin kendini bu olaya hazırlaması konsantrasyon konusunda başarılıyı olmayı garanti eder. Evde tek başına olmak telekinezi yapmak isteyenler için her an rahatsız edilme ihtimaline karşı alınabilecek en iyi önlem olacaktır.

  • Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.
etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Telekinezi Nedir?