Türkiye Bizi Hastalıkta Geçti

119 Okunma — 03 Eylül 2020 16:06
wnww

İçindekiler;

Türkiye Bizi Hastalıkta Geçti

Malum hastalık tehdidi küresel çapta hızla yayılırken Türkiye salgına karşı verdiği başarılı mücadelesiyle dünyanın dikkatini çekti. Hastalığa karşı alınan etkili önlemlere geniş yer veren Amerikan basını salgına karşı çoğu Avrupa ülkesinde hızlı harekete geçirdiğine dikkat çekilerek Türkiye hastalıkla mücadelede kilit bir aktör denildi.

Amerikan herkesi dahil haber sitesi Türkiye’nin salgınla mücadele kapsamında gösterdiği başarı ya da geniş yerlerde Türkiye hastalıkla küresel mücadelede kilit bir aktör olarak öne çıkıyor.

Türkiye Bizi Geçti başlığıyla kaleme alınan makalede Ankara‘nın salgına karşı çoğu Avrupa ülkesinden daha hızlı önlem aldığı ifade edildi.

wnww

Türk Hekimlerin Başarısı

Haberde Türkiye’nin dünyada eşi olmayan halka bedava maske dağıtımı uygulamasını da dikkat çekildi. Koruyucu bu yönetmene hız veren Türkiye’nin tıbbi malzeme sağlamak kapasitesinde övgüyle bahsedildi. Ankara’nın İtalya İspanya ve ingiltere’nin yanı sıra 34 ülkeye tıbbi malzeme gönderdiği hatırlatılan makale de Türkiye’nin özverili yaklaşımı takdir edildi. Ayrıca 88 ülkenin Türkiye’den yardım istendiğinde dikkat çekildi. Türkiye karşıtı çıkışlarıyla bilinen İsrail‘in de Türkiye’den tıbbi malzeme istediğine denilen makale de Ankara’nın Libya’ya yaptığı yardımlar da gündeme geldi.

ABD Sen International Türkiye‘deki en yoğun hastanelerden biri olan Cerrahpaşa Hastanesi‘nin yoğun bakım ünitesine girerek hastalıkla mücadele yerinde görüntüledi. CNN muhabiri çekimi esnasında burada görevli sağlık çalışanlarıyla da röportaj yaparken Türkiye’deki hastane ve ekipmanlarla ABD ve Avrupa ülkelerindeki imkanları kıyasladı yapılan çalışmaları CNN muhabirine anlatan Dr. Dikmen “Elimizden geleni yapmalıyız bir pazar ile uğraşıyoruz ve doğru parçayı bulmak için ne diyoruz doğru parçayı doğru yere koymak. Elimizden geleni yapmak ve en iyisini düşünmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

CNN muhabiri çalışmalar hakkında bilgi alırken burada durum çok gergin makineleri sürekli çalışıyor ve bu koruyucu önlükleri ve kostümleri giymek gerekiyor. Bunu söylemem gerekiyor ki “Buradaki doktorlar ve hemşirelerin gerçekten çelikten yapılmış sinirleri var çalışanların moral ilginç bir şekilde yüksek hastanenin kapasitesi her gün artan pozitif vakaya göre baskı altında değil” yorumlarına yer verdi. CNN haberin de Türkiye’de vaka sayısının artışına ve yoğunluğuna rağmen bir sıkıntı ve sorun olmadığı belirtilirken Avrupa’daki ya da ABD’deki gibi burada koruyucu ekipman sıkıntısı ya da yatak ve Tıbbi malzeme sıkıntısı yok ifadeleri kullanıldı.

 

Sıradaki içerik:

Türkiye Bizi Hastalıkta Geçti