Türkiye’nin Kripto Para İle İmtihanı! Kripto Paranın Sonu Ne Olacak?

145 Okunma — 11 Nisan 2021 14:10
kripto para

İçindekiler;

Dünyanın şu sıralar üzerine konuştuğu ve pek çok kişinin de haliyle merak ettiği kripto para konusuna yakından göz atmak istiyoruz. Devletsel sitesi olarak, kripto para dünyasına yönelik bir çalışma sunmak istiyoruz. En azından bir gözlem olarak. Peki ama nedir bu kripto para ve ne işe yarar? Aşama aşama ilerleyelim.

Not: Bu yazı kesinlikle bir tavsiye ya da öneri içermez.

Kripto para nedir? Ne işe yarar?

Devletsel 12

Son dönemlerde hızla değerlenen ve yatırımcılara göz kırpan kripto para, dünyaya dair pek çok seçenekle ön plana çıkarılıyor. Ülkemiz kripto para yatırımı konusunda oldukça hızlı ilerliyor ve dünya üzerinde 4. Olarak ön plana çıkıyor. Yatırım konusunda dünya 4. Olan paralar, özellikle insanların kendine has tarzda ve yapıda çalışmalar sunduğunu bizlere söylüyor. Aslında bu konuda detaylı bir araştırma yapılmış ve bu araştırmada kripto para yatırımcılarının mesleklerine bakılmış. Mühendisler %12 oranında yatırım yaparken ticaretle uğraşanların oranı %10 oranında karşımıza çıkıyor. Sektörel olarak finans konusunda çalışanlar ise %8 oranında yatırım yaptığını söylemişler. Bilişimciler şuan pek kripto konusuna ilgi duymasa da, ülkemizde oldukça çok yatırımcı olduğunu söyleyebiliriz. Hızlı getiri konusunda önemli bir motivasyon kaynağı olan kripto , herkes için detaylı bir çalışma oluşturuyor.

Kripto para yatırımcıları kaç yaşında?

Devletsel 1 9
kripto para

Kripto yatırımcıları arasından yapılan analizlere göre yatırımcıları 25 ile 45 yaş arasında seyrediyor ve bu süreçlere dair bir çalışma ön plana çıkarılıyor. Araştırmacılar bu konuda aktif bir seçenek üretiyor ve yeni bir çalışma yapısı ile detaylı araştırmalar yapılıyor. Yatırımlar doğrudan güvenemiyor ve bu yüzden de %32’si 100 dolardan az coin yatırıyor. Haliyle son dönemde hız kazanan değerler ile birlikte baktığımız zaman 100 TL lik coin alanların sayısı da çok fazla görünüyor. Bu yüzden de yatırımcılarla ilgili olarak 32.8 olarak ön plana çıkarılan seçenekleri de kendimize göre kullanabiliyorsunuz.

Büyük ağırlık ise %60 oranlarında 2 bin ile 500 Bin TL arası parasını kripto dünyasına yatıran inşalarla ilgili oluyor.  Araştırmalara göre en büyük bölüm %40 oranında haftalık olarak yatırım yapıyor ve bu süreçlerde de kendinize dair yoğun ve yeni bir çalışma üretebiliyorsunuz. Bireysel olarak organize edilecek her bir seçenek ve çözüm için daha fazla zaman kaybetmeden yeni haberlerin peşinde oluyoruz.

Kripto para kehanetleri nedir?

Devletsel 2 5

Genelde yatırımcılar farklı kehanetlerde bulunabiliyor. Bu konuda özellikle doktor kıyamet olarak bilinen Marc Faber, son zamanlarda bu konuya dair yeni bir açıklama yaptı. Türkiye için yatırımların cazip olduğunu söylüyor. Kripto ile ilgili merkezi bir yönetimin olmamasının bu paraların bir nevi risk oluşturma durumunu karşımıza çıkardığını söylese de, bu konuda uzman olan analistler daha farklı düşünceler belirtmekte. Genellikle insanlarla ilgili farklı seçenekleri de karşımıza bu süreçlerde çıkarabiliyoruz. Bu yüzden zaman içerisinde sizler için daha farklı, ayrıcalıklı ve yenilikçi bir dilde hizmetlerin tamamını kullanabiliyoruz.

Peki sizin yorumunuz nedir? Kripto paraların geleceği nasıl olacak? Ülkemizde nasıl bir geleceği var? Bu konuya dair düşünceler ve fikirler ne üzerinedir? Sizin için nasıl bir çalışma sağlanırsa kripto tercih edebilirsiniz? Finansal olarak kripto para tercih edilir mi sorusunun cevabını nasıl veriyorsunuz? Bu süreçlere dair organize edilen bütün yeni duyuruları en azından bizler de yorumlarınızda görmek isteriz. Fikirlerinizi okumak isteriz. Zaman kaybetmeyin ve güncel seçenekleri ön plana çıkarmaya tüm hızınızla başlayın. Güncel olarak değişken ve hızlı bir şekilde karşımıza çıkan kripto paralarla ilgili olarak daha fazla detay ve daha yoğun seçenekler için tek tıklama yeterli olacaktır.

Sıradaki içerik:

Türkiye’nin Kripto Para İle İmtihanı! Kripto Paranın Sonu Ne Olacak?