Uzman Gözünden: Altcoin Sepeti Kripto Paralar

93 Okunma — 07 Aralık 2021 18:36
altcoinde uzman gorusu

İçindekiler;

Uzman Gözünden: Altcoin Sepeti Kripto Paralar

Altcoin sepeti kripto parada bu hafta neler oluyor? Altcoin son zamanlarda yatırımcılarını oldukça zenginleştiren bir yatırım aracı olmaya başladı. Biz de bu makalede yatırım tavsiyesi olmamakla beraber altcoin sepeti hakkında özellikle büyük kazançlar sağlayan otoritelerin bilgileri ışığında önemli bilgiler derledik.

Bu hafta kazandıran altcoin grubunda Terra (LUNA) isimli bir altcoin var. B para birimi yatırımcılarına yüzde 75 oranında bir gelir getirdi ve şu anda Coinmarketcap platformunda 68,41 dolardan işlem görüyor.  Haftanın ikinci en çok kazandıran altcoin birimi ise Polygon oldu ve bu para birimi yatırımcılarına yüzde 34 oranında para kazandırdı.  Şu anda 1 Polygon ( MATIC) 2.20 dolardan işlem görüyor.  Hemen hemen aynı oranda yüzde 32 kazanç sağlayan Stacks kripto para birimi de 2.49 dolardan işlem gördü.  OKB nin getirisi ise yüzde 22 de kaldı. Aynı şekilde Binance platformunda yeri olan Solana yüzde 21 getiri sağladı. Solana birimi şu anda 230 dolardan işlem görüyor.  

Dünyanın en iyi kripto para yorumcusu

Değerli okurlar, dünyanın en iyi kripto para yorumcusu da dahil gerçekte hiç kimse hangi birimin katlanacağını kestiremez. Fakat durum böyle iken bazı istisnalar da yok değil. Piyasayı küçük balıklar ve  onları yutan büyük balıklar oluşturuyor. Mesela popüler biri (Elon Musk gibi) herhangi bir kripto parayı şahlandırmak istediğinde bir iki Tweet atarak ilgili kripto parayı şahlandırabiliyor.  Manipüle etme olayı basitçe şöyle işliyor.

Çok popüler ve zengin bir X kişisi, önceden bir kaç milyon adet altcoin satın aldıktan sonra, milyonlarca takipçisine bir mesaj yollayarak,  o kripto para biriminin yükseleceğini fısıldıyor. Sonra herkes o birime yığılınca haliyle fal çıkmış oluyor. Yani ilgili birim bir anda bir kaç kat artıyor.  Yani altcoin sepeti oluşturmak isteyenlerin öncelikle bu popüler insanların yakınlarındaki kişilerin profillerini sosyal ağlarını sıkı takip etmelerinde yarar var. Ayrıca bu piyasa global ve kontrol edilemez bir piyasa olduğu için yatırımları dikkatli yapmak gerekiyor. Mesela altcoin sepeti oluşturmadan önce nelere dikkat etmek gerekiyor hep beraber bakalım.

altcoinde uzman gorusu

Altcoin yatırım tavsiyeleri Olmamak Üzere

Altcoin sepeti oluşturmadan önce, odaklandığınız para biriminin kurucu şirketi kim, kimler ortaklık yapmış,  geçmişi nedir, projesi Metaverse proje mi değil mi diye bakmak gerekiyor.  Şirketin internet sitesi, sosyal aktiviteleri ve şirketin kaç birimi piyasaya sürdüğü, hangi büyük borsalarda yer aldığı araştırılmalıdır.

Hangi kripto para Yükselir sorusunun cevabını en iyi bilenler elbette ki milyar dolar yatırım yapan otoritelerdir ama onlar da bu bilgiyi herkesle paylaşmazlar. Yoğun bir stok yaptıktan sonra çok düşük  altcoini çevrelerine yatırım tavsiyesi olarak verirler. Çoğu kişi de bundan geç haberdar olduğu için, birim zirve yapmışken satın alır. Sonra büyük balıklar da zirvede iken satış yaparlar ve söz konusu altcoin dibe çöker. Küçük yatırımcılar kaybeder. Bu süreç daima böyle işler. Ancak gerçekten sağlam olan ve geleceğe yönelik yatırımlar yapan altcoin birimleri güvenilir şirketler de var. ENJIN altcoin istikrarlı olarak ilerleyen birimlerden biridir. Yatırımcının sabırlı ve hazırlıklı olması, düşüşte panik yapmaması ve piyasaları izlemesi gerekiyor.

 Zengin Eden Altcoinler

Altcoin yatırım tavsiyeleri kulaktan dolma bilgilerle alınırsa büyük oranda kaybettirir. Zengin eden altcoinler elbette ki yatırımcılarını şaha kaldırdılar ama çok sert düşüşler de yaşadılar. Bu piyasada kazanma ve kaybetme beraber var.

O yüzden hangi kripto para yükselir diye arama motorlarında çıkan sayfalardaki tavsiyelere değil, coinmarketcap gibi anlık analiz yapabileceğiniz ve Binance gibi kripto paranın tüm şeceresini çıkarabileceğiniz platformlarda takılıp, yatırım yapmadan izleyici olarak bir süre kalmak daha iyi olabilir.  Zengin eden altcoinler bu piyasada daima var olacaklar. Ama onları tespit etmek önemlidir. Bir de hemen zengin olmayı arzulayan aşırı girişken insanlar vardır. Bu insanlar acele ettikleri için istisnasız daima kaybederler.  Birim yükselirken satın alırlar ya da hızlı al sat yaparak çok küçük oranda para kazanırlar.  Borsalarda yatırdığınız parayı korumanızı sağlayan stop limit işlemini yapmadan hiçbir yatırım, güvenilir değildir.

Kripto Parada Bu Hafta

Kripto parada bu hafta ve her hafta çok canlı geçiyor. Liste olarak aşağıda bu hafta hangi kritpo paralar kazandırmış hangileri kaybettirmiş birlikte bakalım. 

  • Terra – bu hafta yüzde 72 kazandırdı. Satışı 68,57 dolar
  • Polygon- bu hafta yüzde 34 kazandırdı. Satışı 2.21 dolar…
  • Stacks- Bu hafta yüzde 32 kazandırdı. Satışı 2.49 dolar…
  • Solana – Bu hafta yüzde 21 kazandırdı. Satışı 231 dolar…
 Bu hafta Kaybettiren Altcoinler

Bu hafta Immutable X yatırımcılarına yüzde 18 kaybettirdi. Yani 1.000 dolarını yatıranlar 180 dolar kaybetti. WAX ise bu hafta yüzde 15 kaybettirdi. Elrond altcoinin kaybı bu hafta yüzde 13 oldu. Gala ise yüzde 12 kayıp ile bu haftayı kapattı. Aralık ayının ortalarına doğru altcoin  birimlerinde gerileme ön görülmektedir.  Stop limitlerin devrede olması ve aşırı düşüşlere karşı paranızın koruma altına alınması önemlidir.

Uzun Vadede Altcoin Sepeti

Uzun vadeli yatırım aracı olarak RedFOX Labs altcoin bir çok yatırımcı tarafından öneriliyor, an itibari ile 0,27 dolardan işlem gören bu altcoin, uzun vade altcoin sepeti düşünenler tarafından değerlendirilebilir. Bu birimin piyasada 2 milyar adedi satışta.

Uzun vade altocin olarak ENJIN coin şu ana kadar istikrarlı ilerleyişi ile güven veren bir altcoin olarak değerlendirilebilir. Yine Phantasma altcoin de yine yatırım tavsiyesi olmamakla beraber değerlendirilebilir. Phantasma bugün 3.89 dolardan işlem görüyor. Büyük borsalarda da yer alıyor. Metaverse projesi bir altcoin olması nedeni ile kendisine duyulan güven biraz daha artıyor.

Etiketler:

altcoin yatırım tavsiyeleri, hangi kripto para yükselir, altcoin yatırım tavsiyeleri 2022, altcoin tavsiyeleri, altcoin sepeti, kripto parada bu hafta, metaverse, kazandıran altcoinler, kripto para önerileri 2022, dünyanın en iyi kripto para yorumcusu, en hızlı yükselen kripto para, hangi kripto para alınmalı 2022, kripto para tüyoları, kripto para yorumları, altcoin yatırım tavsiyeleri 2022, kripto para grafik

  • Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

Sıradaki içerik:

Uzman Gözünden: Altcoin Sepeti Kripto Paralar