Vodafone İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

83 Okunma — 11 Aralık 2021 09:00
3 19

İçindekiler;

Vodafone İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Vofadone Bilinmeyen Numara sorgulama nasıl yapılır, bunu yapmak için 11842 Bilinmeyen Numaralar servisini arayabilir veya KIM yazıp boşluk bırakıp 10 haneli GSM numaranızı yazarak 7048’e sms gönderebilirsiniz.

11842 numarasını tuşlayarak isim soyad bilgileri ile ya da telefon numarası üzerinden sorgulamada bulunabilirsiniz. SMS yolu ile yapılan sorgulamalarda yalnızca GSM numarasının kime ait olduğu bilgisine ulaşabilirsiniz.

Bilinmeyen Numaralar Servisinden Kaydımı Nasıl Sildiririm?

Bilinmeyen numaralar servisinden kaydımı nasıl sildiririm,  bilinmeyen numara servisin de kayıtlı olan numaranızı sildirmek için yapmanız gereken işlem cep telefonunuzdan SMS yolu ile mesaj göndermektir. Bilinmeyen numaralar servisine kayıtlı olan numaranızın kaydını sildirmek için telefonunuzun mesajlar bölümünden SIFRE REHBER KAPAT yazarak 7048 göndermeniz yeterlidir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra numaranız Bilinmeyen Numaralar Servisinde sorgulama işlemine kapatılacaktır.

1 33

Bilinmeyen Numaralar Servisinde bulunan kaydınızı kapatmanın bir diğer yolu ise talebiniz ile ilgili dilekçe hazırlayarak kimliğiniz ile birlikte size en yakın Vodafone Cep Merkezi’ne başvuru yapmaktır. Buraya yapacağınız başvuru ile de Bilinmeyen Numaralar Servisine kayıtlı olan numaranızı sorgulamaya kapatabilirsiniz. Talebiniz Bilinmeyen Numaralar Servisinde kayıt kapatmak değil rehberdeki kaydınızı silmek istiyorsanız Müşteri Hizmetleri’ni Vodafone hattınızdan 542 ya da diğer operatör veya sabit hatlardan 0542 542 00 00 numarasınız arayarak yalnızca rehberden kayıt silme işleminizi yaptırabilirsiniz.

Vodafone Numara Sorgulama Ücreti Ne Kadar?

Vodafone numara sorgulama işlemi ücreti ne kadar,  Vodafone numara sorgulama işlemi ücretlidir. Bu hizmetten faturalı veya faturasız Vodafone abonelerinin tamamı faydalanabilir. Bu hizmeti kullanmak için herhangi bir taahhüt gerekli değildir. Abonelikle veya taahhütlü bir işlem olmadığı için tekil kullanım esasına göre ücretlendirme yapılmıştır.

Yapılan her sorgu vergiler dâhil 4 TL olarak ücretlendirilmiştir. Bu servis ancak yurtiçinde kullanılabilir. Bu servisi kullanmak için internet bağlantısı WİFİ gerekmez. SIM kartınızın takılı olduğu cihazlardan ulaşabilirsiniz, özel bir cihaz veya hat ayarı gerekmemektedir. Faturalı veya faturasız tüm abonelerin kullanımına açıktır, ücretlendirme sorgulama yaptığınız numara üzerinden tahsil edilecektir.

Bilinmeyen Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bilinmeyen numara sorgulama işlemi nasıl yapılır, Bilinmeyen bir numaranın kime ait olduğunu öğrenebilir miyim?  Vodafone hatlı numaranızdan 11842 numaralı telefonu arayarak 24 saat boyunca istediğiniz zaman diliminde sizi arayan Vodofone abonesinin ad, soyad, şehir bilgilerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Vodafone kullanıcıları bilinmeyen numara servisini kullanmak için 7048’e kısa mesaj yollayarak öğrenebilir.

Bunun için telefonunuzun mesaj bölümüne KIM yazıp bir boşluk bırakarak ya da * tuşlayarak 10 haneli kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz GSM numarasınız yazıp 7048’e kısa mesaj göndererek sorgulama yapabilir ve sizi arayan numaranın kime ait olduğunu  öğrenebilirsiniz. Türk Telekom kullanıcıları ise isimden numara bulmak için ad, soyad yazıp 11855’e kısa mesaj göndererek sorgulama yapabilir. Bu hizmet yalnızca Türk Telekom kullanıcıları içindir ve ücretlidir.

2 22

İsimden Numara Sorgulama Yapılabilir Mi?

İsimden numara sorgulama yapılabilir mi,  yalnızca ad soyadını bildiğim bir kişinin numarasına ulaşabilir miyim? İsimle numara sorgulama yapılabilir mi? Tüm bu soruların cevabı evet, isimden numara sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Bu işlem için operatörlerin sunduğu farklı hizmet sağlayıcı numaralar bulunmaktadır. Vodafone operatöründen bu sorgulamayı yapmak için o kişinin ad ve soyadını belirtmeniz yeterli olacaktır.

Aynı zamanda numara üzerinden hat sahibinin adı ve soyadı gibi bilgilere de ulaşılabilir. Ancak bu işlemler ücretli olup dakika başına 1,25 TL ücret tahsil edilmektedir. Bu sorgulamayı yapmanın bir diğer yöntemi ise tüm operatörlerden 11880 sistemini kullanmaktır. Belirlenen ücretler karşılığında bu sistemden de isimle numara sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

118 80 Numara Sorgulama Nedir?

118 80 numara sorgulama nedir, numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama gibi hizmet sağlayıcısıdır. Sizi arayan numara kime ait bilmiyorsanız, gece yarısı bir numaradan mesaj gelmiş ve tanımıyorsanız, tanımadığınız numaralar tarafından rahatsız ediliyorsanız kim olduğunu öğrenmenin en kolay yolu 118 80 aramaktır. Telefon rehberinize kayıtlı olmayan bilinmeyen numara araması geldiğinde operatörünüz ne olursa olsun Turkcell, Türk Telekom, Vodofone 118 80’ni arayarak öğrenebilirsiniz.

188 80 hizmet sağlayıcısının belirlediği ücretler karşılığı isimden numara sorgulama, bilinmeyen numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Ücretler sorgulama tipine göre değişiklik göstermemektedir. Belirlenen ücretlere vergiler dâhildir. Ücretlendirme 1 sn. / 4,48 TL olarak belirlenmiştir. Tüm operatörlerden 11880 hizmet ücreti aynıdır.

  • Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

Sıradaki içerik:

Vodafone İsimden Numara Sorgulama Nasıl Yapılır?