sv

Yüz Yüze Eğitim Hangi Sınıflarda Olacak? İşte Bütün Detaylar!

83 Okunma — 02 Mart 2021 11:24
thumbs b c 385035a005253cfdcaf03454b8abb3ad

Yüz Yüze Eğitim Hangi Sınıflarda Olacak? İşte Bütün Detaylar!

Yüz yüze eğitim ile ilgili yeni güncellemeler ve normalleşme süreçleriyle ilgili olarak pek çok kişiye dair de bir aktif çalışma durumu ön plana çıkarılıyor. Devletsel sitesi olarak, sizlere kontrollü normalleşme konusunda da öncelikli bir yapıda en azından bilgi vermek istiyoruz. İşte güncel haberler.

Kontrollü normalleşme kararlarına göre, yüz yüze eğitim nasıl olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre, Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise “2 Mart Salı günü itibarıyla tüm okul öncesi eğitim kurumlarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflarda ülke genelinde yüz yüze eğitime başlanacak” denildi.

Yüz yüze eğitimle ilgili belirsizlik sona erdi. 1 Mart olarak açıklanan daha sonra da bir gün ertelenen yüz yüze eğitimle ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk özür dilemiş ve gözler Kabine toplantısına çevrilmişti.

Kritik toplantının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı

SON DAKİKA: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Normalleşme planı nasıl olacak? İşte tüm detaylar... - Son Dakika Haberler

Yeni normalleşme adımlarını başlatıyoruz. Tedbirlerin gevşetilmesi ve sıkılaştırılması salgının seyrine bağlıdır. Türkiye büyük bir ülke olduğu için düzenlemeyi kademeli olarak yapıyoruz. Buna göre okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilecek.

Okullar Türkiye genelindeki tüm okul öncesi eğitim kurumlarında ilkokullarda 8. ve 12. sınıflarda eğitim öğretime açılacaktır. Düşük ve orta riskli illerde ilaveten ortaokullar ve liseler dahil diğer kademelerde de eğitim öğretime başlanacaktır. Yüksek ve çok yüksek riskli illerimizde ise genel uygulamanın dışında sadece liselerdeki yüz yüze sınavlar yapılacaktır.

Devletsel.com ekibi olarak sizlere bu makalemizde umarız sizlere fayda sağlayabilmişizdir bu ve bunun gibi konular için sitemize burdan ulaşabilirsiniz.

 

 

Sıradaki içerik:

Yüz Yüze Eğitim Hangi Sınıflarda Olacak? İşte Bütün Detaylar!